Wpis z mikrobloga

No to chyba koniec #testamentreprezentacji. Fajny to był tag. Czuję się zaszczycony, że mogłem być jednym ze współautorów tej pięknej historii. Dziękuję szczególnie @JeffreyLebowski: to Twój testamentowy wpis zainspirował mnie do pisania. No i @Ark00: dzięki za współprace przy jednym z wpisów.

Na zakończenie, przypominam moje chyba the best of. Gdyby tylko Sousa to przeczytał, wiedziałby, że nie należy wystawiać rezerwowego składu, i nie należy opuszczać kadry reprezentacji Polski, dla jakiegoś tam klubu ;)

Kuszenie Sousy

A gdy przebywał czterdzieści dni i czterdzieści nocy z kadrą i zobaczył ich umiejętności, poczuł niepokój. Wtedy przystąpił Stanowski i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś selekcjonerem, powiedz, żeby te drewna stały się dobrymi technicznie piłkarzami». Lecz On mu odparł: «Napisane jest: Nie samą techniką żyje reprezentacja, lecz każdym piłkarzem, który daje z siebie wszystko».
Wtedy wziął Go Stanowski na odprawę przedmeczową i rzekł Mu: «Jeśli jesteś selekcjonerem, wystaw rezerwowy skład, jest przecież napisane: za trenera Sousy nawet rezerwy wygrywać będą.»
Odrzekł mu Sousa: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę reprezentacji i kibiców swych».
Jeszcze raz wziął Go Stanowski na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie drużyny na świecie oraz ich przepych i rzekł do Niego: «Zostaniesz trenerem PSG albo Manchesteru City, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». Na to odrzekł mu Sousa: «Idź precz, mejwenie! Jest bowiem napisane: reprezentację Polski trenował będziesz i z nią sukcesy osiągał». Wtedy opuścił Go Stanowski.

#kanalbekowy #kanalsportowy #mecz
Pobierz
źródło: comment_1640807904IqwqF6ZnihzGKEz8FrTT71.jpg
  • 5