Wpis z mikrobloga

Hej, kupiłem ostatnio Tefal optigrill GC716D12 i chyba nie umiem tego obsługiwać. Grillownica informuje mnie, że karkówka jest na well done mimo że sporo jej brakuje do well done (twarde, różowe). Nie radzi sobie z karkówką, łopatką. Czy to jest normalne żebym miał surową wieprzowinę?

Próbowałem na dwóch programach: Czerwone mięso (obrazek steka) oraz wieprzowina (obrazek kiełbasek).

Tryb ręczny nie wchodzi w grę. I tak testowałem - mięso wychodzi suche i dziwnie chrupiące.

Czy wy też macie taki problem?

Ale za to gofry wychodzą zajebiście.

#tefal #optigrill #kuchnia #pepper #pytanie #gotowanie #gotujzwykopem
Helonzy - Hej, kupiłem ostatnio Tefal optigrill GC716D12 i chyba nie umiem tego obsłu...

źródło: comment_1640802777FVbxZRw8iiITNsYCsw3OG9.jpg

Pobierz
  • 13
@Helonzy: moze cieniej kroj? rozgrzewaj wczesniej? ja mam starszy model bez tej automatyki i tez za chuuu nie da sie w nim zrobic steka bo tylko gore przypalalo a srodek rare as fuck. Mam wrazenie ze i u cb i u mnie to moze byc jakas wada fabryczna. moj akurat karkowki dawal rade.
@fiir: > @Helonzy: moze cieniej kroj? rozgrzewaj wczesniej?


@fiir: Plastry mają około 1 cm grubości ;/
A urządzenie wcześniej się nagrzewa (wydaje dźwięk kiedy można kłaść mięso)

Też tak mi się wydaję. Będę chyba zwracał grillownicę
@Helonzy być może musisz skonfigurować miernik grubości, jakoś się tą operację przeprowadzało, zajrzyj do manuala. Robilem mnóstwo rzeczy na tym samym modelu i zawsze wychodziło jak trzeba. Zepsuł sie na amen po 2 latach btw.
@Itslilianka: oddałem na reklamację w RTV euro AGD. Zlecono naprawę, nie mogę znaleźć już informacji jakie części wymienili.

Dalej nie próbowałem się w to bawić. Jedynie na kromce chleba sprawdziłem czy grzeje i odprzedałem.