Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 116
Mam podpisaną notarialnie umowę na wynajem mieszkania.

Umowa kończy mi się 31 grudnia 2021 r.

Tak się złożyło że nie mogę podpisać nowej umowy - wyjeżdżam

Poinformowałem właścicielkę że nie będę umowy przedłużał i opróżnie mieszkanie do 1 stycznia

Właścicielka poinformowała mnie ze jest przecież okres wypowiedzenia.

Ale jak ma być okres wypowiedzenia jeżeli umowa sama z siebie wygasa?

Dobrze myślę?

#wynajem #prawo #kiciochpyta
  • 47
Wiem, że jest to wujowe zachowanie informować parę dni przed końcem umowy


@OCIEBATON: Co w tym ujowego? Date konca umowy obie strony znaja w momencie jej podpisania. Jesli jakies stronie zalezy na podpisaniu nowej to przed koncem starej sie kontaktuje. Jesli z Twojej strony nie bylo kontaktu to oznacza ze akceptujesz zakonczenie umowy - podobnie w druga strone.

Skoro nie bylo kontaktu to zadenj ze stron nie zalezalo i obie zaakceptowaly
@Springfield: może niech jej jeszcze znajdzie nowego lokatora, co za bzdurne myślenie XD de facto op mógł poinformować ostatniego dnia o tym że rezygnuje i jej nie powinno być nic do tego, rózne są czynniki które definiują koniec umowy. A jak jej by tak zalezało na tym zeby nie stało puste to trzeba było gadać z opem o umowie na pozcatku grudnia a nie na koncu.
"wynajmowałeś coś kiedyś w życiu?
wynajmowałeś coś kiedyś w życiu?


@Springfield: wynajmuje różne nieruchomości od kilku lat. Zawsze kiedy zbliża się termin końcowy określonej umowy, podejmuje rozmowę z najemcą jak on to dalej widzi (zazwyczaj 2-4 miesiące przed terminem). To w moim interesie jest posiadanie najemcy.

ludzie sobie tak żyją i te umowy mają w dupie


A potem płaczą u Jaworowicz albo przychodzą do mnie do kancy z umową ściągniętą z neta i oczekują cudów :)
@OCIEBATON: A nie miałeś tam jakiegoś terminu na zgłoszenie? Np minimum miesiąc przed zakończeniem okresu? Przepatrz zapisy w umowie, bo często jest taki okres i jak nie zgłosisz to umowa z automatu się przedłuża np. na następny rok. To nie są zapisy aby kogoś uwalić tylko po to żeby nie podpisywać co roku nowej bo może to być kłopotliwe.