Wpis z mikrobloga

Dombry wszystkim, to mój pierwszy wpis na tym przybytku, czuję lekkie onieśmielenie ^^ Zamierzam tu dokumentowac moja #dieta, cwiczenia na #silownia i #odchudzanie.
W sumie tak dla siebie se otwieram ten dzienniczek, bo jednak bede miala presje ze tu ludzie patrzo wiec strace twarz i dostanie mi sie po dupie jak #!$%@? to wszystko xD
Do rzeczy… fotki obecnej sylwetki wstawie jutro moze bo dzis juz leze w cieplutkim lozeczku i nie chce mi sie wstawac ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do rzeczy, obecne parametry:
Wzrost: 168 cm
Waga: 71 kg
Talia: 84 cm

Docelowo: waga 64 kg lub talia 75 cm.

Zaczelam treningi jakos 6 grudnia, 3 razy w tygodniu. Seria interwałów + trening siłowy FBW. Ok godzinka.

Jesli chodzi o to co wczesniej robilam, to w tym roku udalo mi sie w 3 mies. zgubic 3kg, ale wszystko to wrocilo w 1,5 mies. gdy musialam zamieszkac z rodzicami, bo mi sie wlacza tryb #!$%@? bez opamietania jak u nich jestem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dieta obecnie: catering dietetyczny 1500 kcal pon-pią - w weekend rozsadne ilosci zwyklego jedzenia - a to schabowy, rosolek, czasem jakies ciacho, kebs, ogolnie tak zeby nie chodzic glodnym ale zeby nie #!$%@? 2x tyle co w tygodniu.

W pon. zamiast normalnego treningu poszlam na zajecia z kalisteniki za namowa kolegi - to byly moje pierwsze zajecia wiec zrobilam moze 1/3 tego co sie tam robi, jutro tez sie tam wybieram bo spodobalo mi sie a i trener bardzo spoko gosc.

To chyba tyle, dziekuje za uwage, prosze o trzymanie kciukow - bede bardzo wdzieczna ()
  • 36
@Red_Ducc: Jak masz pomysł jak zrzucać szybciej to dawaj ;) Dodam, że jadałam wtedy 1200 kcal wiec nie bylo z czego ucinac nawet. A i teraz przy 1500 i treningach 3x w tyg. wątpie bym miała spadek większy niż 1kg po 5-6 tyg.
@onaxx: nawyki mam bardzo zdrowe, z cateringu zamierzam korzystac az do momentu az sama bede miec warunki i czas by sobie gotowac pelnowartosciowe posilki, pozatym kiedys liczylam sobie ile zjadam tak na codzien bez liczenia kalorii - czasami 1200, czasami 1800.
Kebsy zamawiam mini, a u rodzicow jem schabowego bez rosołku, bez ziemniaczkow - sam schabik i warzywka. Potrafie oszacowac ile co ma kalorii - gdy przykladowo zjem burgera 700 kcal
@Hugolina: Jestes pewna, ze masz deficyt? Przy 64 nadal bedziesz miala nadwage, skoro wrocilas do starej wagi slabo sie pilnowalas, gadaniem o ruchu tez sie nie sugeruj, mi sie udalo zrzucic okolo 10kg samą dieta ruszajac sie bardzo malo, bez cwiczen, po prostu jedzac mniej powoli ale to nie bylo tempo 3kg w ciagu roku. Weekend chociaz orientacyjnie liczysz kalorie zeby sie upewnic, ze z domniemanego deficytu nie wychodzisz na zero
@Hugolina: Czyli sobie kpisz, wygladalas jak milion dolarow w sensie objadania sie jedzeniem za kupe kasy? Przeciez sylwetke nadal bedziesz miala podobna pomimo mniejszych rozmiarow, na razie to sama nie dosc, ze #!$%@? to #!$%@? bez opamietania :). Wedlug BMI to rowniez sportowcy sa otyli, to nie jest ostateczny wyznacznik jak procent tkanki tluszczowej skoro brana jest pod uwage masa ciala, przeciez dwie osoby z ta sama waga i wzrostem maja
@Hugolina: No podobna skoro nadal bedziesz miala nadwage, mocne otluszczenie. Kiedy ty mialas te 64kg?
Na razie sie nie odchudzasz tylko tyjesz i narzekasz, ze deficyt kaloryczny nie dziala, uzyskac podobna ilosc z cwiczen jest jeszcze trudniej.
Myslalem, ze odchudza sie zeby faktycznie osiagnac efekty, zadbac o zdrowie i samopoczucie, zamiast wmawiac sobie falszywe liczenie kalorii czy twierdzenie, ze nadwaga to zdrowa sylwetka.
@krzywy_kanister: Jak mialam 22 lata wazylam 64 a co? Gdzie ja tyję? XDDD Od kilku lat waze tyle samo xD Gdzie narzekam ze deficyt kaloryczny nie dziala? XD Skoro teraz mam zalozmy 40% tluszczu to spalajac ten tluszcz bede miec go coraz mniej wiec jakim cudem bede tak samo tlusta jak teraz? XD Chlopie, ja nie chce osiagnac idealnego dla mojego wzrostu poziomu tluszczu w ciele chce tylko WYGLADAC i CZUC
@Hugolina: Nadal bedziesz tlusta tylko niewiele mniej o ile zrzucisz tluszcza nie wode, wmawiaja sobie te wciecia w talii, ogladanie sie facetow ktorzy widzieli ciebie w luznym ubraniach o ile to nie jest jakies trollowanie na dluzsza mete.
To ty masz problem z zrzuceniem wagi, masz chroniczna nadwage czyli caly czas sie przejadasz skoro utrzymujesz wage, ani swiat ani prawa fizyki sie na ciebie nie uwziely tylko twoj brak kontroli i
@Hugolina: No ale co chcesz mi tlumaczyc, to ty nie mozesz schudnac tylko wymyslasz jakies bzdurne wymowki, ja nie mam takiego problemu tylko probuje przekazac prawde ktora jak widac nie dociera. Sprobuj moze pogadac z jakims lekarzem czy dietetykiem zamiast wmawiac sobie powody czy cele ktore nie powinny byc finiszem.