Wpis z mikrobloga

@genkamyk: nie rozumiem. Po co mam sprzedawać? Kupuje działkę za 100k, buduje na niej dom za 300k. W sumie wydaje 400k. I to jest znacznie lepsza alternatywą wobec kupna jakiejś klitki 2 pokojowej za taką samą cenę ¯\_(ツ)_/¯
@ArnoldZboczek: to jak wydajesz 400k to co to za oszczędność 4k? Jak później się dorobisz to zostaniesz w domu 70m2 bo nie będziesz miał jak sprzedać? Kiedyś miałem mieszkanie 90m2 i wydawało mi się duże dla rodziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ArnoldZboczek: koszt mojego domu, BEZ zagospodarowania, które kosztowało mnie ponad 60k, bez działki i pierdół na końcu bo już mi się klepać do excela nie chciało. Całość robiona po kosztach, dużo materiałów bez fv. 100m2 użytkowej + garaz. 2 lata temu. Da się taniej, ale to już raczej fuszerka, albo oszczędność na materiale. Tak więc powodzenia w budowie za 300k, zwłaszcza teraz przy szalejących cenach materiałów
Pobierz slusar_o2 - @ArnoldZboczek: koszt mojego domu, BEZ zagospodarowania, które kosztowało...
źródło: comment_1640781089iAl18NklNqvzaxkjCS67ys.jpg
@ArnoldZboczek: chyba stan surowy zamknięty w jakiejś dziurze. Do tego szeregowka lub bliźniak. Dodaj do tego efekt skali (nikt nie buduje jednego domku na raz, wiec ceny materiałów i robocizny ma odpowiednio mniejsze) i oszczędzaniu na wszystkim czego nie widać. Ale widzę, że masz swoją piekną wizję więc już nie będę Cię z niej wyprowadzał
@ArnoldZboczek: powodzenia, serio szczerze. Budowa domu to nie remont mieszkania. Ja kalkulowałem swoja budowę na 350k i w cenach jednostkowych nawet się nie pomyliłem. Doszło tylko masę pierdół, których wcześniej nie liczyłem, a które trzeba było zrobić. A dużo robiłem sam, w tym kuchnie, która mam całkiem dużą.
A na koniec jeszcze pokaz mi sensowna działkę za 100k z mediami z droga dojazdową pod miastem. 6 lat temu kupowałem po 72zl/m2
@ArnoldZboczek: imo mało, ale wiadomo każdy ma inne potrzeby. Dolicz garaż/wiatę, jakiś domek gospodarczy, taras, Twoja baba będzie chciała jakieś marchewki i inne pomidory, dzieciaki piaskownice. Moi rodzice maja 7ar i to jest ok, ale mają zagospodarowane 100% przestrzeni. Ja mam 10ar i jeszcze jest miejsce. Jeszcze raz powodzenia