Wpis z mikrobloga

Stwierdziłem, że założę sobie konto IKE Obligacje w PKO. Już sama archaiczna konstrukcja tego produktu (założenie i obsługa jedynie osobiście w placówce) kazała mieć obawy, że gówno załatwię, no ale próbujemy bo korzyści podatkowe dość pokaźne.

Poszedłem do oddziału, powiedziałem co chcę, babka na to, że obligacje mogę kupić przez internet. Tu już wiedziałem, że moja rozmówczyni nie ma pojęcia o czym rozmawiamy. Zawołała przełożoną, ta zrobiła wielkie oczy i powiedziała, że nie ma dzisiaj osoby mającej autoryzacji do takich kont, a kiedy będzie? No, urlop ma, nie wiadomo do kiedy.

PKO BP bank bolzgi. Polecam.
Jutro będę próbować w innej placówce xD. No chyba, że ktoś ma jakieś tipy jak lepiej rozegrać temat IKE?

#inwestycje #ike #ikze #obligacje #pkobp #banki #oszczedzanie
  • 7
  • Odpowiedz
@Disegno: Bo do zwykłej placówki bankowej w ogóle nie idź, bo własnie nie będą widzieli o co biega. Uderzaj do placówki maklerskiej PKO, tam bez problemu Ci założą. Pewnie to się z tego bierze że mało osób w Polsce zakłada IKE, a te obligacje jeszcze mniej.
  • Odpowiedz
@bertnor: No przeczytałem i zdaje sobie z tego sprawę, ale póki co to właśnie obligacje będą płacić po 10% rocznie ( ͡° ͜ʖ ͡°). A ja na razie chcę tylko odroczyć podatek, o emeryturze jeszcze aż tak nie myślę.
  • Odpowiedz