Wpis z mikrobloga

@Krzysztof53647: mam wrażenie, że sporo tych mieszkań nie należy do lokalsów, tylko do ludzi z całej Polski co kupiło pod inwestycję (wynajem krótko lub długoterminowy). Zarobki mamy trójmiejskie, ale ceny mieszkań już warszawskie.
@theicecold: mieszkałem 8 lat w Trójmieście, 5 w Gdańsku. Jest okej, ale kwestie zawodowe zmusiły mnie do przeprowadzki do Katowic i tez jest w porządku. Całe życie mieszkałem nad morzem i ostatnia rzecz o jakiej myślę w czasie wolnym to łażenie po piachu w pobliżu tego śmierdzącego i lodowatego morza.
@kimunyest95: Szczerze to ja też stosunkowo rzadko chodzę na spacery tuż nad morzem. Mogłoby być lepiej, ale przynajmniej jest. Są też wyżyny, nieopodal Gdańska są jeziora, mnóstwo lasów. No i pełno świetnych miejscówek w Trójmieście. Naprawdę, jest git ()
@theicecold: Trójmiejski Park Krajobrazowy to złoto jeśli chodzi o bieganie, wyprawy rowerowe czy zwykłe spacery. Może jeszcze zatęsknię i wrócę, ale to się jeszcze okaże.

Ja też nie zauważam zbytnio różnicy w swoim codziennym funkcjonowaniu ze względu na to, że zarówno Katowice jak i Gdańsk są częścią potężnych aglomeracji jak na polskie warunki.

Na co dzień poruszam się autem lub na pieszo, ale jak przychodzi do korzystania z komunikacji publicznej to