Wpis z mikrobloga

Pytanko do specjalistów od #switch #nintendoswitch
Szwagier kupił dzieciakom po switchu i wykupił switch online family na rok za 140zl. No i tutaj pojawia się pytanie, jak to dobrze ustawić żeby na dwóch switchach można było grać normalnie w różne gry z usługi switch online jednocześnie? Aktualnie wygląda to tak, że ściągnął swoje konto na dwóch konsolach ale w momencie gdy odpala grę na drugiej konsoli to na tej pierwszej wywala komunikat, że na innej konsoli włączono grę i ja wyłącza z automatu.
Z tego co rozumiem to idea tego abonamentu jest taka, że można tego używać nawet do ośmiu konsol. Jak to ustawić? Czy ustawia się gdzieś coś w stylu konsola domowa jak na xboxie? Czy może na ich konsolach trzeba stworzyć osobne nowe konta Nintendo i to jego z subskrypcja ustawić jako "master" konto?
Może noobskie pytanie ale ja zawsze byłem Team Xbox i tam wydaje mi się to dużo bardziej intuicyjne.
  • 5
@Parkero: Konsole muszą mieć osobne konta i każde musi zostać dodane do pakietu rodzinnego. Pakiet rodzinny nie sluży do logowania się tym samym kontem na ośmiu konsolach, tylko dla ośmiu indywidualnych kont.
@azmar ok rozumiem, ma to sens. Gdzie można "sterować" tym planem rodzinnym?
Rozumiem, że w takim wypadku trzeba dzieciakom stworzyć konta z mailem itd.
Rozumiem, że w takim wypadku trzeba dzieciakom stworzyć konta z mailem itd.

Dokładnie tak.

Gdzie można "sterować" tym planem rodzinnym?

@Parkero: Żeby dodać konta do rodziny trzeba się zalogować na konto Nintendo w przeglądarce i ta opcja jest gdzieś w panelu ustawień konta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Parkero: nie zrobisz grania w gry z jednego konta na dwóch konsolach jednocześnie. Na switchu to działa tak że konto ma swoją główną konsole która nie musi sprawdzać dostępności gry i działa też offline. Pozostałe konsole sprawdzają czy jakaś gra z tego konta nie jest włączona, więc też muszą być zawsze podłączone do internetu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Parkero: z konta głównego (tego na którym jest pakiet wykupiony) należy wysłać zaproszenie do rodzinki - po zalogowaniu do nintendo na kompie/telefonie. Po czym przyjdzie email do zaproszonego, w którym trzeba kliknąć na link i potwierdzić