Wpis z mikrobloga

##!$%@? #zdrowie

No trzymajcie kciuki... Czuje ze moze wrocic mi kolka nerkowa po pol roku... Pije wode litrami zobacze moze odpusci... Apap w pogotowiu przy lozeczku juz czeka
  • 4
@PeaceUN: Są środki przeciwbólowe nie przeciwzapalne, np. stare opiaty, krótkie użycie nie powinno wywołać uzależnienia u większości pacjentów. Może akurat krótkotrwałe (ja bym jednak odradzał) na nerkę zastosowanie środka przeciwzapalnego będzie miało sens (bo zwiększona opuchlizna bardziej zatamuje odejście kamyszków???), ale bierzesz coś z paracetamolem, a ten nie działa przeciwzapalnie poza OUN (mózgiem i rdzeniem kręgowym), działanie przeciwzapalne ogólne na wszystkie tkanki wywołują inne NLPZ.

Zastanów się, czy nie powodujesz jakimiś
@KollA a widzisz... Chyba wlasnie sok cytrynowy z woda mogl to spowodowac :/ mam jeszcze leki z poprzedniej kolki. Wzialem na noc i na razie spokoj. Jedno czy dwa szczypniecia w nocy i to wszystko. Moze przeszlo... Leki jeszcze wezme na wszelki wypadek
@PeaceUN: Podejrzewam, że przeciętnie należałoby te cytryny kilogramami wciągać aby sobie zaszkodzić, ale różne organizmy mogą inaczej reagować, być bardziej podatne na coś. W szczególności jeśli w diecie składników kwaśnych jest już sporo. Ja akurat wciągam regularnie napój, rozcieńczony mus z ałyczy i wodą, od wielu lat. Jest to podobne do wody z cytryną i dotychczas żadnych istotnych problemów z nerkami nie było, przy czym nie przesadzam z ilością, a tabletki
@KollA ja do witaminy c podchodze sceptycznie w kwestii kamienia raczej... Ocet ledwo to kamienie bierze a co dopiero soczek ale... Grom go wie. Wazne ze nie walnelo na swieta