Wpis z mikrobloga

Małe podsumowanie roku dotyczące #ksiazki

Okazuje się, że przez cały 2021 r. udało mi się zgromadzić 255 różnych pozycji historiograficznych dotyczących III Rzeszy, z czego 90% obejmuje działania operacyjne Wehrmachtu i Waffen-SS na różnych frontach. Jeżeli miałbym wskazać najlepszą z nich, to będzie trudno, gdyż takowych było sporo. Warte wyróżnienia, to z całą pewnością:

- Unternehmen Ilse: 5. SS-Panzer Division "Wiking" Eastern Front 27 April 1944
- Kampfgruppe Mühlenkamp: 5. SS-Panzer-Division "Wiking", Eastern Poland, July 1944
- Panther: External Appearance and Design Changes
- Italienfeldzug. German Tanks and Vehicles 1943-1945 vol. 1 i vol. 2
- SS-Panzer-Regiment 12 in the Normandy Campaign 1944
- Operation Citadel. Volume 1: The South
- Panzer-Regiment 1: From origin to the Polish Campaign
- Panzer-Regiment 8 in World War II: Poland , France,: Poland, France, North Africa
- Duel in the Mist: Leibstandarte during the Ardennes Offensive. Volume 1. Kampfgruppe Peiper, Stoumont, December 19th, 1944
- Panzertruppen vol. 1: The Complete Guide to the Creation Combat Employment of Germany’s Tank Force (1933-1942)
- Panzertruppen vol. 2: The Complete Guide to the Creation Combat Employment of Germanys Tank Force (1943 - 1945)
- llustrated History of the Sturmgeschutz-Abteilung 202
- Wehrmacht w walce miejskiej 1939-1942
- Ardeny 1944-1945. Ostatnie tchnienie wojsk pancernych Hitlera
- Dawid kontra Goliat. Niemieckie specjalne środki bojowe w Powstaniu Warszawskim
- Zatrzymani pod Stalingradem. Klęska Luftwaffe i Hitlera na wschodzie 1942-1943

Każdą z tych wyżej wymienionych pozycji polecam jako "must have", jeżeli ktoś interesuje się tematem II wojny światowej z niemieckiej perspektywy. Mam nadzieję, że 2022 r. przyniesie jeszcze więcej tego typu książek, gdyż moja lista jest długa, a zapowiedzi bardzo obiecujące. Na pewno będę chciał dorwać Duel in the Mist 2 (żeby zamknąć 3-tomową serię) i genialne 3-tomowe opracowania: German Paratroopers - Uniforms and Equipment 1936 -1945 oraz Three Battles of Vitebsk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapraszam do obserwowania tagu #dookolarzeszy

#dookolarzeszy #iiwojnaswiatowa #historia #ksiazki #czytajzwykopem
royalflush - Małe podsumowanie roku dotyczące #ksiazki

Okazuje się, że przez cały ...

źródło: comment_1640286167Y356PeG6eu8ldz0C7CC0Hy.jpg

Pobierz
  • 8
@KarolKnuropatwa: Nic lepszego niż Hitlera wojna U-Bootów nie znajdziesz na polskim rynku (ma swoje nieliczne wady, dlatego warto ją konfrontować z dostępnymi KTB). Niestety o ile Tom. 1 jest w miarę do dostania, tak Tom. 2 chodzi nawet po kilkaset złotych. W pakiecie jednak da się je znaleźć za 300-400 zł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mlodychlopakgimnazjalista: tak każdy kto interesuje się niemiecką stroną 2 wojny światowej jest wehraboo. Z tego co widziałem royal_flush nigdy nie pisał o tym że wehramacht był cudowny, niezniszczalny czy że nie popełniał żadnych zbrodni