Wpis z mikrobloga

@sebusik: Działało by gdyby nie było podatku Belki, 19%, płacisz go od sumy: inflacja i gwarantowany zysk. powyżej inflacji na poziomie 5,2%, podatek Belki jest wyższy niż ów gwarantowany zysk ponad inflację,

Czyste złodziejstwo.
  • Odpowiedz
@nilhir: klientkę przede mną namawiała żeby poczekać do stycznia bo będą nowe wartości jak przyszła moja kolej i zapytałem o nowe wartości to powiedziała że mieli tylko jakaś notkę i jeszcze nie wiadomo
  • Odpowiedz
@nilhir: @xMikan: na stałoprocentowych to się powinno zadziać, mogę się mylić ale chyba oprocentowanie indeksowanych inflacją jeszcze nigdy nie zmieniło się na korzystniejsze
  • Odpowiedz
obligacje indeksowane inflacja mają 1,3% + wartość inflacji?


@sebusik: Policz na 100zł wydane na te podłe obligacje.

Inflacja wynosi 7,7%, oficjalnie, wiemy, że jest dużo wyższa, ale liczmy po
  • Odpowiedz
Policz na 100zł wydane na te podłe obligacje.


@yam-jan: I potem całe obliczenia #!$%@? xD

W pierwszym roku na EDO masz 1,3% choćby skały srały.
W każdym kolejnym CPI+1 pkt proc.
To wszystko jest na procencie składanym, dopiero na moment wykupu odchodzi Belka.
  • Odpowiedz
klientkę przede mną namawiała żeby poczekać do stycznia bo będą nowe wartości jak przyszła moja kolej i zapytałem o nowe wartości to powiedziała że mieli tylko jakaś notkę i jeszcze nie wiadomo


@xMikan: Nie jest takie pewne, czy lepsze. Mogą obniżyć marżę.

Ja trochę liczę na zmianę TOZ na WIBOR+marża niż czysty WIBOR. Coś czuję że tu #!$%@? do pieca gnuj wiborowy
  • Odpowiedz
Do wszystkich tu się udzielających, że obligacje słabe - macie jakąś alternatywę na stabilną część portfela? Nie jest dobrze, no ale nic lepszego nie znam.
  • Odpowiedz