Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pewien kłopot z kupnem zestawu LEGO poprzez allegro.
Chodzi mianowicie o zestaw 1966. W opisie aukcji była mowa o braku pudełka oraz instrukcji. Również że płytka jest inna oraz że zestaw kompletny jest w 100%.

I tu moje pytanie. Dostałem zestaw bez żadnej płytki oraz bez klocka 1x6 z naklejką. Otworzyłem spór wyjaśniający i sprzedający mi mówi że naklejki nie ma (nie było o tym w opisie aukcji) i było zdjęcie przedstawiające klocki (leżały zapakowane w worek strunowy przezroczysty). I kurde, nie wiem czy może źle rozumuję, ale dla mnie nie jest kompletny w 100%, jednak ta naklejka definiuje mi ten zestaw aby był kompletny w 100%.

#lego
  • 9
@szCichy: Jeżeli brakuje klocka i naklejki to oczywiste że zestaw nie jest w 100% kompletny. Według mnie naklejki to taki sam element zestawów jak klocki tylko niektórzy myślą że skoro jest to po prostu kawałek papieru/folii z klejem to nie jest to nic ważnego i można to pominąć ¯\_(ツ)_/¯ Jeżeli brakuje elementu który nie jest klockiem zapasowym to znaczy że zestaw nie jest kompletny i możesz mieć prawo czuć się oszukany,
@szCichy: Nie wiem jak to wygląda prawnie ale na logikę to nie może się bronić tym że "stan jak na zdjęciu" bo po pierwsze tu nie chodzi o stan klocków a o ich kompletność a dołączone przez niego zdjęcia uniemożliwiają tego sprawdzenie. Ja to bym poprosił o interwencję allegro i zobaczył co z tego wyjdzie. Dosłać ci klocków nie dośle bo gdyby je miał to by były od razu w komplecie
@Dizel_AHTUNG: Strasznie podniósł mi ciśnienie podczas rozmowy telefonicznej. Od człowieka który kupił dziecku kilka kg, do gościa który kupuje zestawy na ebay'u (czyli ktoś świadomy). Ogólnie wyszło że jak on kupuje i miał w zestawie inny odcień, albo mu brakowało, to nie ma problemu że on może tak zrobić w drugą stronę.

Choć największa obrazą jest jego stwierdzenie że kolekcjoner który nie kupuje zestawu razem z pudełkiem i instrukcją to h*j,
@szCichy: No generalnie z tego co widać to obstawiam że chłop wygrzebał z 3/4 tego zestawu w mixie a braki skompletował z tego co miał/dokupił lub podmienił na podobne. Osobiście uważam że taki zestaw jest warty pieniędzy tylko w momencie gdy mam pewność że jest kompletny, z zaufanego źródła i jest z pierwotnych elementów (maksymalnie z kilkoma wyjątkami)posiada naklejki i osobiście w życiu bym nie wsparł portfelem prywatnego handlarza który sprzedaje