Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ktoś wie ile trzeba mieć wkładu własnego by dostać kredyt hipoteczny na mieszkanie dwupokojowe/kawalerkę we Wrocławiu. Jak to jest z jedną osobą, której bliżej do 40 niż 30?
Pytam bardziej z ciekawości. Ostatnio widziałem ofertę kredytową w banku na 50k kurczę jakby dołożyli 50k to już by było lepiej, by cztery kąty kupić.
#nieruchomosci #wroclaw
  • 11
@b4a3: Zgodnie z moją najlepszą wiedzą nadal powinno wystarczyć 10% (przynajmniej w części banków). Może Ci w takim wypadku być "zaproponowana konieczność ubezpieczenia się" od niskiego wkładu własnego, tzn. będziesz przez jakiś czas płacił bankowi dodatkowe pieniądze. Jak doniesiesz decyzję o wpisie do księgi wieczystej z sądu wieczysto-księgowego to przestanie to być konieczne. Może przy pierwokupie jest ciut inaczej, ale tak to wyglądało z rynkiem wtórnym u mnie.

Banki formalnie wymagają
@b4a3 20%. ,Wiek nie ma znaczenia dla wkładu. Ma natomiast znaczenie dla zdolność kredytowej i czasu spłaty możliwego.

@b4a3: teraz to chyba lepiej nie dostać tego kredytu :)

@pastibox taaa, jak stopy były niskie to "hehe polaczki biorą kredyty, zobaczycie jak będziecie kwiczeć jak podniosą, ja bym Wam odradzał". Jak stopy są wysokie to "hehe polaczki chcą brać kredyty przy wysokich stopach, ja bym Wam odradzał".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oslet: przecież w braniu kredytu nie chodzi o same wysokie stopy. Tylko reakcje rynku nieruchomości na nie. Stopy już rosną ale na reakcję rynku trzeba poczekać, a ta będzie widać za jakiś czas :)