Wpis z mikrobloga

Cześć. Znajomy poprosił o krew dla jego chorego syna leczącego nowotwór. Jadę dzisiaj (czwartek) oddać krew i o tym fakcie został poinformowany pracodawca. Obecnie przysługują dwa dni wolnego z tego tytułu. Pracodawca twierdzi że z uwagi na mój urlop w wigilię (piątek) drugi dzień wolny za oddanie krwi mi nie przysługuje, bo mam wpisany urlop. Kopara opadła... pracodawca ma prawo odmówić mi tego jednego dnia wolnego?

#prawo #prawopracy #kodekspracy #januszex #krew #krwiodawstwo
  • 13
  • Odpowiedz
@Pawelex u mnie w robocie jest identycznie, tłumaczą to tym, że te dwa dni przysługują wyłącznie jeden po drugim
jakby przykładowo oddawać w piątek, to poniedziałek również przepada
no ale nie wiem, jak jest w przepisach
  • Odpowiedz
@Pawelex
Anuluj urlop w piątek i będziesz miał dwa dni wolnego z tytułu oddania krwi. Albo ja nie rozumiem, Ty chcesz odbierać dzień wolny za krew w poniedziałek? Przecież te dni przysługują Ci bezpośrednio po oddaniu krwi.
Tak jak ktoś pisał wcześniej jak byś oddawał krew w sobotę to chciałbyś jeszcze za to dni wolne w poniedziałek i wtorek? XD
  • Odpowiedz
@discombobulate: nic o poniedziałku nie pisałem, chodzi o dzisiaj i jutro. Urlop można anulować ale spotkałem się z negatywna reakcją, jakby tego nie można było zrobić bo już jest wpisany a wolne za krew może kwestionować. Może on jest po prostu niedouczony w tej kwestii i dzisiaj jak będę dostarczał papier to z nim to jeszcze obgadam
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawelex: takie apele mają jedynie zmotywować ludzi (czyli efekt psychologiczny). Finalnie informacja o "dedykacji" krwi nie wychodzi poza rejestrację w centrum krwiodawstwa
  • Odpowiedz