Wpis z mikrobloga

produkuje prad, ciepło


@Barte: A co z cieplem sie dzieje? Przy 750 kWh energii elekrycznej wyprodukowanej przez maszyne cieplna to jeszcze ze 2x tyle ciepla jest do zagospodarowania
  • Odpowiedz
@Barte: kolego spytaj kogoś kto się na tym wyznaje ile to ma mocy(kW) a w konsekwencji ile wydaje energi rocznie lub miesiecznie (kWh) i w jakim cyklu pracuje (cały czas na stałej mocy?) i powiedz jeszcze jeśli pracuje ze stała mocą tych 750-850kWh (dla mnie #!$%@? dużo) to orientacyjnie ile to aut ciezarowych surowca przyjezdza? Bo trudni mi sobie wyobrazic jak to jest ze tak duze ilosci paliwa gazowego powstaje
  • Odpowiedz
@PDCCH: wczesniej szło w eter, aktualnie cała infrastruktura i tam gdzie jest to mozliwe ciepło przekazywane jest dalej czyli do indywiduwalnego klijenta. Poczatek tego biznesu to były dotacje ulgi itp, dopiero teraz zrobil sie z tego dochodowy biznes wiec i kazda forma energii jest dystrybuowana z głowa
  • Odpowiedz
@Barte: skoro 1.5tony gówna i 15 ton kiszonki może wytworzyć tyle metanu, aby powstało 750kWh, to daje energię wartą dla konsumenta około 500zł, to wychodzi z 33zł za tonę kiszonki. Gdzie tu koszt utrzymania silnika i biogazowni, przecież taka kiszonka jest więcej warta.

Chyba, że 15ton kiszonki wystarczy na miesiąc produkcji i to takiej całkiem efektywnej to inna sprawa.

Więc pytania są takie:
Jak długo taka kiszonka jest w stanie efektywnie
  • Odpowiedz
@Kexu: też mi to samo pierwsze przyszło do głowy, ze za tyle gowna i kiszonki to 750kWh to słaby deal. Ale chyba to jest tak właśnie że to sobie leży x czasu i przez cały ten czas dziennie dostarcza gazu na 750kWh. Tak jest czy nie tak jest @Barte ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TrollingMasterNinja: rozwine temat - jest to niesamowita mieszanka kiszonki i swinskich odchodów w proporcjach 1:10 - wytworzony metan napędza taki silnik (dziennie 1,5t gowna + 15t kiszonki) co daje jakies 750kWh

@Barte: żartujesz chyba XD? Przecież to dużo w #!$%@?
  • Odpowiedz