Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie boją się czipów pod skórą? Piszecie, że to znamię bestii, znamię szatana, piszecie o zniewoleniu przez światowe rządy. Jednocześnie każdy z was kupuje smartfony. Zastanówmy się i pomyślmy trzeźwo. Smartfon to doskonałe narzędzie do podsłuchiwania, śledzenia i uzależnienia. Smartfon ma własne zasilanie, ma wifi, ma przesyłanie danych w sieci komórkowej, ma GPSa, ma mikrofony i kamery. Ma tez aplikacje, które uzależniają, np. media społecznościowe. Czip pod skórą nie ma własnego zasilania, nie ma wifi, nie ma przesyłania danych w sieci komórkowej, nie ma GPSa, nie ma mikrofonów i nie ma kamer. Pomimo tego ludzie kupują smartfony za gruby hajs i jednocześnie drą mordy, jak ktoś mówi o czipach pod skórą. Dlaczego? Dlaczego nie boicie się mikrofonów i kamer w smartfonie? Przecież kamery i mikrofony w smartfonie są podpięte do internetu i służby mogą was szpiegować 24/7. Dlaczego nie boicie się GPSa w telefonie? Przecież służby mogą was śledzić 24/7, z dokładnością do kilku metrów. Jednocześnie społeczeństwo jest przerażone czipem pod skórą. Teraz oczywiście ktoś powie, że "telefon mogę zostawić w domu". Możesz, tylko tego nie robisz i nosisz go przy dupie 7 dni w tygodniu. Czym noszenie smartfona przy dupie przez cały dzień różni się od czipa pod skórą? Tym, że czip jest bezpieczniejszy. Nie ma wifi, nie ma mikrofonów i nie ma kamer podpiętych do Internetu. Zasięg anteny NFC w czipie to 3 cm i ludzie są przerażeni. Zasięg Bluetooth w waszym telefonie to 100 metrów i macie to w dupie. Skanowanie czipów u ludzi budzie przerażenie, wrzask i krzyk. Jednocześnie ludzie z uśmiechem instalują paszport kowidowy w telefonie. Dzisiaj wszystko jest w smartfonie. Aplikacje banków, komunikatory, smsy kontakty, wiadomości. Smartfon to perfekcyjne narzędzie do szpiegowania ale też idealnie uzależnia i zniewala. Pomimo tego kupujecie smartfony za tysiące złotych, ale czip pod skórą to zło.
#przemyslenia #teoriespiskowe
dziobnij2 - Dlaczego ludzie boją się czipów pod skórą? Piszecie, że to znamię bestii,...

źródło: comment_1640166146PtiFytCcPdNf12i3paIck7.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@dziobnij2: To przejście z Internetu rzeczy na Internet ciał, nie chcę tego. Póki co moje ciało to oddzielny byt, a sprzężenie go z jakimikolwiek systemami w wyniku wszczepienia czipa odbierze mi jakąś cząstkę niezależności.

Telefon mogę wyrzucić, laptop wyłączyć, cokolwiek. A takiego chipa tak łatwo się nie pozbędę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 85
@dziobnij2: To po co w takim razie wszczepiać sobie chipa, skoro i tak każdy nosi przy sobie telefon, który zastępuje chipa? Przerost formy nad treścią. Poza tym, telefon możesz sobie wyłączyć i odstawić. Chipa ot tak sobie nie usuniesz, bo będziesz potrzebować do tego interwencji chirurgicznej.
  • Odpowiedz
@romek898: smartfony są dużo bardziej niebezpieczne. Mają mikrofony i kamery podpięte do Internetu. Mają też GPSa. Czipy są znacznie bardziej bezpieczne, bo mają antenę o zasięgu 3 cm. Możesz wyłączyć sartfona i go zostawić ale nie robisz tego. Nosisz go przy sobie każdego dnia. Dlaczego więc boisz się czipa, a smartfona nie?
  • Odpowiedz
@dziobnij2: Smartfon jak na razie nie jest obowiązkowy tak jak czipy. Ja nie boję się szpiegowania. Ja boję się ograniczania swobody. Pomyślmy, że wszystko bedzie w czipie. Nawet kasa i teraz ktoś uznaje, że maszs nieodpowiednie poglądy i cyk blokują ci wszystko jednym kliknięciem. Wtedy nie masz żadnego dokumentu i hajsu na zycie. Brak profitu.
  • Odpowiedz