Wpis z mikrobloga

Ja tam myślę że idealnie trafna analogia...
Czasem mam wrażenie że to nie może być prawda, że żyję w jakimś matrixie a mnie otaczają npc.
Albo jakiś eksperyment, czy coś innego... ale #!$%@? nigdy się nie budzę a oni istnieją (°°
@rysiekryszard błagam cię, zrób coś. Obudź mnie ( ͠° °)
Cokolwiek zrobiłem, przepraszam, ale skończcie już. Już nie będę!

#bitcoin #kryptowaluty #pieniadze #inwestycje #ekonomia
Pobierz Opposition_Fuhrer - Ja tam myślę że idealnie trafna analogia...
Czasem mam wrażenie ...
źródło: comment_1640111280KSyiwvZpjTjAhOgkL4kxtZ.jpg
  • 10
@Opposition_Fuhrer: nawet śmieszne z tym monopoly, ale też uważam, że alty mogą troche odbierać bitcoinowi, nie spowodują, że upadnie, ale gdyby ludzie mieli mniejszy wybór to kupowaliby go częsciej. teraz bitek staje się tokenem dla instytucji i dla ludzi po pierwszym cyklu. trafiają do niego ludzie nauczeni na własnych błędach, dlatego możemy nie mieć blowoff topów jak kiedyś na bitku, a na shitowej shibie czy doge. ulica nie przykleja się już
@sxldsxxl: @elementarz1: to był wątek o porównaniu btc do złota, napisałem że tylko btc tez masz ograniczoną ilość i dlatego porównuje się je do złota, lub nazywa złotem 2.0. Ten odpisał o altach. Nie miał na myśli odebrania mu użytkowników, tylko powodowanie inflacji. Wiem że ciężko uwierzyć że można być tak głupim, ale tak... niestety o to chodziło..
dlatego mu napisałem o węglu...
Pobierz Opposition_Fuhrer - @sxldsxxl: @elementarz1: to był wątek o porównaniu btc do złota, ...
źródło: comment_1640119588LqjXVedhYjci1vJP4CbWm1.jpg
@Opposition_Fuhrer: no to tutaj się zgadzam z Toba, nie ma lepszego porównania niż btc = cyber złoto

im dłuzej szukamy złota (jako ludzkość), tym trudniej je znaleźć bo to łatwe złoto już jest wydobyte,
im więcej go wydobędziemy, tym więcej musimy zainwestować, żeby znaleźć to głebiej schowane,
i musimy je drożej sprzedać, żeby być na plus, proste, dokładnie tak samo jest w btc

a ilość eth nie wpływa na ilość btc
@elementarz1: no właśnie i to też działa na niekorzyść złota, bo są złoża z których obecnie wydobycie jest nieopłacalne. Gdy cena podskoczy do góry i stanie się opłacalne, to zaczyna się je wydobywać, co skutkuje jego podażą, sprzedaniem na rynku i zbiciem ceny. Z BTC tak nie ma... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ludzie nie rozumieją że BTC to pierwsze aktywo które stworzył człowiek, co do którego którego
Pobierz OppositionFuhrer - @elementarz1: no właśnie i to też działa na niekorzyść złota, bo s...
źródło: comment_1640121440O4xE9we5llkYP1VxeIqF5G.jpg
@Opposition_Fuhrer: A moim zdaniem bardziej trafna byłaby inna analogia, tak jak istnieje btc oraz inne kryptowaluty tak np. można by podać złoto i inne metale szlachetne. Gdyby wykreślić załóżmy połowę metali szlachetnych to analogiczne jest że pieniądze inwestowane w nie w większości wpłynęłyby do złota. Oczywiście ekonomistą nie jestem ale jestem ze wsi i biorę to na "chłopski rozum".
@nastalSwit: Nie. Scamy wrzuciły siebie i BTC do jednego worka pod nazwą kryptowaluty a różnią się diametralnie i zasadniczo. Metale szlachetne możesz sobie grupować. BTC to wręcz przeciwieństwo kryptowalut, no ale tym śmieciom zależy żeby się kojarzyć z BTC, chcą na sukcesie jego żerować i udają podobne. My nie chcemy tego syfu kojarzyć z BTC!
Opposition_Fuhrer - @nastalSwit: Nie. Scamy wrzuciły siebie i BTC do jednego worka po...
@elementarz1: raczej przyciągają do btc. Na 10 osób 3 kupią btc, 7 szity. Z tych 7 dwójka zrezygnuje z krypto zupełnie i pewnie zainteresuje się po latach ponownie btc. Z pozostałej piątki czwórka przejdzie do btc, bo stwierdzą, że szity nie mają sensu. Zostanie jeden przygłupek jak jakiś romen czy inny atari, który nie kuma nic i będzie wojował za szita i dostarczał kasę twórcy xD. Oczywiście proporcje można sobie zmienić,
@rysiekryszard: to też jest słuszna uwaga, ale dokładnie tak samo jest w każdym innym biznesie, konkurencja na rynku jest potrzebna, nawet jak ktoś stawia identyczną budke z kebabem obok nas to wychodzimy na tym na plus bo tworzy się mini zagłębie kebabowe i odwiedza je więcej osób