Wpis z mikrobloga

@AryanWonderBoi: coś pomiędzy 70k i 270k bo mniej więcej taka jest różnica między złotymi sedesami i meblami z Klera, a "po taniości". Mówię poważnie, jest tyle zmiennych, że głowa mała. Możesz mieć całą kuchnię za 22k z blatami jak się postarasz, a możesz tyle dać za same blaty, więc wiesz, a ciągle to nie będzie jakiś luksus w kuchni.
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: ja za wykończenie takiego mieszkania zapłaciłem ok. 70k, aczkolwiek jeszcze nie ma mebli (tylko meble kuchenne i łazienkowe). uważam, że wykończyłem na całkiem wysokim standardzie. jakbym oszczędzał, to pewnie bym zszedł poniżej 50k.
  • Odpowiedz
ja za wykończenie takiego mieszkania zapłaciłem ok. 70k, aczkolwiek jeszcze nie ma mebli (tylko meble kuchenne i łazienkowe). uważam, że wykończyłem na całkiem wysokim standardzie. jakbym oszczędzał, to pewnie bym zszedł poniżej 50k.


@ly000: Z jednej strony to cenna informacja, ale z drugiej pełne umeblowanie potrafi niemało kosztować... Porządne sofy i fotele kilka tysięcy, TV również kilka tysięcy, sprzęt audio hoho, plisy na okna również tanie nie są, do tego jakieś
  • Odpowiedz
ja za wykończenie takiego mieszkania zapłaciłem ok. 70k, aczkolwiek jeszcze nie ma mebli (tylko meble kuchenne i łazienkowe). uważam, że wykończyłem na całkiem wysokim standardzie.


@ly000: Problem polega na tym, że każdy za wysoki standard uważa co innego (vide ogłoszenia o wynajem). Wymyśliłbyś porządne płytki, głowice termostatyczne pod prysznic, wysokiej klasy AGD i niewiele mniej byś dał za samą łazienkę z robocizną. :)
  • Odpowiedz
Problem polega na tym, że każdy za wysoki standard uważa co innego (vide ogłoszenia o wynajem). Wymyśliłbyś porządne płytki, głowice termostatyczne pod prysznic, wysokiej klasy AGD i niewiele mniej byś dał za samą łazienkę z robocizną. :)


@Drmscape2: zgadza się. u mnie wyglądało tak, że przeważnie wybierałem to co mi się podoba, a nie to co jest tańsze. np. do łazienki wziąłem wielkoformatowy gres za 170 zł/m2, mimo że w takim
  • Odpowiedz
Wymyśliłbyś porządne płytki, głowice termostatyczne pod prysznic, wysokiej klasy AGD i niewiele mniej byś dał za samą łazienkę z robocizną


@Drmscape2: w łazience mam zestaw prysznicowy z głowicą termostatyczną i "wyższej klasy" pralko-suszarkę electroluxa. nie wiem dlaczego głowica termostatyczna miałaby tyle kosztować (moja kosztowała 600 zł), może chodzi o coś innego. pralka kosztowała 5500 zł.
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: kończę właśnie wykańczać 56 m2. U mnie wygląda to tak, standard średni:
-podłogi: panele po ~180 zł za metr, 10k
-łazienka: płytki ~ 120 za metr, wyposażenie ze średniej półki = 12k
-kuchnia z marketu + AGD ~ 22k
-drzwi: średnia półka z Porty ~ 6k
-klima: 4k
-oświetlenie: 3k;
-gładzie, farby, sylikony, inne pierdoły: nie mam pojęcia, ale trochę się tego nazbierało;
-robocizna: 9k, ale sporo robię sam a
  • Odpowiedz