Wpis z mikrobloga

U mnie cała rodzina zaszczepiona (bliższa i dalsza), 1/3 już nawet trzecią dawką. I mi mówią ''ty weź się lepiej zaszczep, bo zobaczysz że z pracy cię zwolnią jak wejdzie przepis... Albo mój brat ostatnio z takim tekstem '' zobaczysz jak za niedługo, do biedronki nie wejdziesz po zakupy bez szczepienia, no i bardzo dobrze!'' I się cieszy jeszcze zjeb xD To moja rodzina, ale uważam że ta pandemia strasznie im głowy popsuła. Zresztą obawiam się że nie tylko im ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie wrócimy do żadnej normalności, jeżeli już większość ludzi jest nienormalna.
Chyba jak każdy, rozważałem czy się zaszczepić czy nie, ale wolałem poczekać i zobaczyć co się będzie działo. No i jak zobaczyłem, że szczepionka nie jest tym co nam obiecywano, że nie jest przepustka do normalności, że to nie jest wcale ostatnia prosta i że wszystko co związane ze szczepionką zmierza do jakiejś formy totalitaryzmu, uznałem że choćby skały po rusku gadały, to ni uja się nie zaszczepię. Tak wiem że jestem szurem, antyszczepionkowcem, płaskoziemcą i mnie foliowa czapeczka ciśnie. ( ͡º ͜ʖ͡º) #przemyslenia #takaprawda #koronawirus #szczepienia
  • 82
ale ludzie na korytarzach już tak


@Jaca656565: ludzie na korytarzach byli od 2014, więc weź nie podpinaj koronawirusa pod przeładowanie służby zdrowia, bo ta była przeładowana już wcześniej. Mowie to jako regularny gość oddziałów kardiologicznych co dostawał miejsce na oddziale dopiero jak ktoś z niego wyszedł.
@woldysznator_te_osiemset: Hmm zależy kto, wśród moich znajomych nikt na poważnie mediów i polityków nie bierze, a każdy kto mial termin na boosterka to już go wziął. Chyba ze mial covid niedawno to nie. Więc nie wiem czy wg Ciebie jesteśmy wyznawcami covida? Oczywiście z nagłówków mediów - groźby wirus, chorują niemowlaki, bójcie sie, mamy beke. Tak samo jak z ograniczeń, jak i bojących się szczepionki :)
@Krupier:
Ale te puste szpitale to skąd wiesz ze sa? Z mediów ;)? Czy ktoś na wykopie napisał. Tak samo stwierdzenie "nie jest jakiś mocno gorzej". No nie wiem, wcześniej nie odwoływano masowo operacji, ani szpital w moim mieście powiatowym i sąsiednim nie był zmieniony na 100% covidowy.
Tak samo jak z ograniczeń, jak i bojących się szczepionki :)


@Atx0937: to nie chodzi o strach przed szczepionką, tylko o przymus. mam prawo nie chcieć, nie chcę, nie muszę, biorę na klatę potencjalne konsekwencje i nara. nie podoba mi się pomysł że minister Niedzielski na spółkę z kilkoma innymi geniuszami na zlecenie big pharmy będzie mnie do czegoś zmuszał. pomijając już fakt niektórych kompletnie debilnych zakazów i nakazów które im
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@woldysznator_te_osiemset: "ja nie mam nic do szczepionek tylko do zamordyzmu - kto chce niech bierze, niech każdy ma wolny wybór i tyle"

Wydaje się, ze to takie proste i oczywiste, a jednak gro ludzi nie może tego zrozumieć.

Mam takie samo podejście jak ty. Nie szczepię się bo nie boję się tego wirusa, nie czuję potrzeby dodatkowej ochrony przed nim. Może kiedyś jak będę starszy, ale na pewno nie teraz.

A
Nie- to wy ich słuchacie a potem się śmiejecie przypisując to co oni mówią normalnym ludziom. Nikt normalny nie podejmuje decyzji słuchając gościa który w przeciągu miesiąca zmienił 3 razy zdanie o maseczkach a potem zrobił przekręt na respiratorach.


@To_ja_moze_pozamiatam: syndrom wyparcia? no to oświeć mnie, kogo słuchają (i wierzą) ci ludzie w sklepach i komunikacji miejskiej że jak zobaczą osobę bez maseczki to są w stanie nawet rzucić się z