Wpis z mikrobloga

Mam problem z internetem po WiFi. Internet 100 Mbps, światłowód. Router Router TP-LINK TL-WR841N (Link). Mieszkanie w bloku, nie jest duże, laptopy leżą maksymalnie 10-12 metrów w linii prostej od routera.

Gdy do routera podłączony jest tylko jeden laptop w pokoju obok to wszystko działa elegancko i prędkość osiąga około 60 Mbps. Problem pojawia się, gdy pod internet podłączany jest kolejny laptop - wtedy internet potrafi się rozłączać, zwalniać do kilku kbps.

Kontaktowałem się z lokalnym dostawcą internetu i po ich stronie nie ma żadnych problemów. Czy to oznacza, że to problem routera? Jeśli tak, to jaki niedrogi warto kupić żeby nie było problemów z zasięgiem?
#internet #router #swiatlowod #swiatlowody #wifi
Vaas - Mam problem z internetem po WiFi. Internet 100 Mbps, światłowód. Router Router...

źródło: comment_1640004931zGp6jplzUE2z20chHva4AV.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Vaas: Może być problem z routerem lub z samym lapkiem. Miałem identyczną sytuację kiedyś z telefonem - gdy podłączałem go do wifi, Internet na wszystkich urządzeniach zwalniał do prędkości 0202122. Na innych routerach problem nie występował. W logach nic. Problem rozwiązałem sprzedając telefon. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bojesiewody z lapkiem raczej nie, bo na obu to wygląda tak samo jak połączą się oba, a jak są połączone pojedynczo to działają perfekcyjnie bez zacięć
  • Odpowiedz
@Vaas: Twój sprzęt ma X lat i to prawdopodobnie ostatnie jedno chwile, nie zżółkł przypadkiem ? Po drugie nie posiada MIMO. Kup sobie np TP-LINK Archer C6 i z głowy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@spevil nówka, kupiony przy okazji podłączania internetu czyli jakieś 3 miesiące temu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
No nic, będę próbować z tym nowym routerem
  • Odpowiedz
gdy pod internet podłączany jest kolejny laptop - wtedy internet potrafi się rozłączać, zwalniać do kilku kbps.


@Vaas: coś mi się wydaje że ten drugi laptop może dosyć agresywnie zajmować cały air time dlatego drugi PC zwalnia. Bardziej winy bym szukał w laptopie no chyba że identyczna sytuacja jest gdy podłączysz inne urządzenie np. telefon zamiast tego laptopa i problem jest ten sam no to wtedy bym szukał winy u routera.
  • Odpowiedz
@Vaas: na początku reinstalacja sterowników karty sieciowej tego problematycznego laptopa inaczej jesteś w stanie go ograniczyć z AP/routera natomiast to by musiało być coś zaawansowanego a nie plastikowy tp-link także na ten moment pozostaje reinstalacja sterowników karty sieciowej.
  • Odpowiedz
Czy to oznacza, że to problem routera?


@Vaas: raczej tego drugiego laptopa. Nie jest w stanie zestawić połączenia na przyzwoitym standardzie i wymusza dla całości zejście do najniższych prędkości, a twoje źródło wifi po prostu się dostosowuje do najsłabszego zawodnika w stadzie.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Też zalecałbyś po prostu reinstalację sterowników karty sieciowej? Dodam, że kiedyś w innym mieszkaniu mieliśmy ten sam router i te same laptopy i problemów nie było.
  • Odpowiedz
@Vaas: od tego na pewno bym zaczął. W większości laptopów też można bez większego problemu wymienić kartę sieciową wifi, używane kosztują na allegro grosze. Zajrzyj też do swojego routera, tam, gdzie się konfiguruje tryby pracy wifi i zobacz, czy w nim nie da się wymusić, by pracował jedynie w standardzie g i n, bez b. Jeśli się da, to ten drugi laptop po prostu przestanie się łączyć, ale raz, że będziesz
Jarek_P - @Vaas: od tego na pewno bym zaczął. W większości laptopów też można bez wię...

źródło: comment_1640008013YSrL2xfWIGzE08gFo4huku.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Vaas: Ten router dziala na czestotliwosci 2,4 ghz teoretycznie wiecej jak 100mbs na nim nie wyciagniesz, ta czestotliwosc jest podatna na zaklocenia, moze masz duzo sieci w okolicy. Poszukaj routera z wifi 5ghz i portami gigowymi, zasieg moze byc troche gorszy ale powinienes miec lepsze predkosci na jednym czy dwoch urzadzeniach, o ile laptopy obsluguja 5ghz.
  • Odpowiedz