Wpis z mikrobloga

Jak donoszą amerykańskie media już przyszłą wiosną Kongres zajmie się szeregiem ustaw dotyczących marihuany. Część z nich popierają też Republikanie, co w praktyce oznacza, że raczej na pewno nastąpi liberalizacja.

(...)

Jedną z tych ustaw, której sami są autorami, jest ustawa MORE. Jeżeli wejdzie w życie, to marihuana zostanie całkowicie usunięta z klasyfikacji substancji kontrolowanych w CSA. Równocześnie ustawa ta sprawiłaby, że osoby odsiadujące wyroki za posiadanie marihuany na własny użytek zostałyby automatycznie uniewinnione a u skazanych wcześniej wyczyszczone zostałyby kartoteki kryminalne.


Znalezisko:
https://www.wykop.pl/link/6419795/amerykanie-chca-zliberalizowac-przepisy-dotyczace-marihuany/

#narkotykizawszespoko #narkotyki #wykopjointclub #usa #marihuana #medycznamarihuana #swiat #konopie #gruparatowaniapoziomu
  • 9
@billuscher: ale czy to chodzi o liberalizację na poziomie federalnym? Bo jak rozumiem poszczególne stany mają legal u siebie, ale ogólnokrajowo nadal jest ban więc np. te legalne firmy w danym stanie sprzedające zioło muszą korzystać tylko z gotówki, mają problem z kredytami itp.
@billuscher:

Tak, na poziomie federalnym co bedzie znaczylo ze posiadanie konopii nie bedzie juz karalne


No nie bardzo, w USA zdaje się wiele przepisów jest ustalanych nawet na poziomie County, poprostu domyślnie będzie legalna więc o ewentualnej nielegalności będą musieli informować choćby na znakach wjazdowych, analogiczna sytuacja jest chyba z bronią i alkoholem.

@bitcoholic:

ale czy to chodzi o liberalizację na poziomie federalnym? Bo jak rozumiem poszczególne stany mają legal
@billuscher: ale nadal władze na szczeblu gdzieś pomiędzy naszym powiatem a województwem będą mogły marihuany zabronić, tylko jak już pisałem jeśli takie przepisy wprowadza to tak jak z bronią i alkoholem będą musiały wyraźnie o tym informować na wjeździe do miasta, no i nie wiem jak to wygląda w razie odwołania, prawdopodobnie wszystkie władze stanowe jednak zaakceptują przepisy ogólne więc co najwyżej grozić będzie jakieś 48h aresztu.
@billuscher: myślę że "przykład USA" nadal działa w Polsce na opinię publiczną więc i u nas powinno to zainicjować sensowna debatę w temacie. Sam nie palilem od pięciu a może sześciu lat ale w pełni popieram legalizacje marihuany jako środka rekreacyjnego.