Wpis z mikrobloga

@hejk4 kurde jak by można mieć kilka żon to jedna z moich by umiała robić kapustę zasmażana. Bo ta pierwsza i najważniejsza niestety nie umie. A ja choć gotuje i piekę 99proc rzeczy w domu to akurat tego nie umiem tak jakbym chciał więc nie robię;(
@hejk4: Spoko ale nie dałaś marchewki tyle co w przepisie co? Nigdy nie robiłam z marchewką. W tym tygodniu bedę robiła wigilijna to tez pokaże bo u mnie jest ona must have do karpia.
@arinkao: Nie dałam, bo miałam kapustę kiszona już z marchewką - jest spoko, wg mnie nawet nie trzeba więcej, ale to pewnie kwestia gustu. Kiedyś robiłam z innego przepisu i w nim było zeby wymoczyć kapustę i później była mdła. Teraz nie moczyłam i jest super
@hejk4: A ja w ogóle nie gotuje i nie moczę tylko wyciśniętą smażę bardzo długo, ew. dolewając potem wywaru na takiej zasadzie jak w risotto, żeby kapusta wypijała niewielkie ilości i długo to trwa bo musi zmienić kolor na brązowy.
Taka z mąką też bym zjadła, i taka z grochem i z fasolą, z kiełbasą też. Mam straszną bazę na kapuste.