Wpis z mikrobloga

Jadę sobie spokojnie prawym pasem 110km/h droga s7 w stronę Warszawy służbową fabią a policja ściąga mnie do kontroli.
Proszą o dowód osobisty. Pytam się, dowód czy prawko? No, ale chcieli dowód. Sprawdzili skanerem i oddali.
Pytam się jaki jest powód kontroli bo zgłupiałem. Na co gość mówi, ze to rutynowa kontrola czy czasem nie jestem poszukiwany albo samochód nie jest kradziony a po za tym jest jakiś mecz w Warszawie.
Z tego co się orientuje jakiś powód kontroli powinien być a nie ściagają losowa osobę z drogi bo jest mecz albo jadę kradziona 5 letnia fabią.
Nic mi się nie stało, ale troche #zalesie bo wkurza mnie to, ze człowiek nic nie zrobił a sprawdzają go jakbym byl podejrzany o zabójstwo. #policja
  • 17
@Jomahajomaso: nie wiem, czy pieprzone. Policja od zawsze robiła rutynowe kontrole i w zasadzie robić musi, nie wyobrażam sobie jak inaczej by mieli wyłapywać pijaków, graty bez przeglądu itp - tylko z łapanki. Wiec do tej pory musieli wymyślać jakieś powody z dupy, a teraz wprost mówią jak jest.
Więc w zasadzie spowodowano, że prawo nadążyło za rzeczywistością. Czy to źle?
Moim zdaniem to nawet powinni robić latem łapanki rowerzystom i
@Jomahajomaso: powodem jest przeczucie policjanta. Policja nie musi sie tłumaczyć z metod operacyjnych i algorytmów typowania do kontroli. Pewnie było przestępstwo z podobnym samochodem


@programista15cm: Wiesz jaki jest ruch w niedziele gdy słoiki (jak ja) wracają do Warszawy?Akurat zobaczyli moja biała fabie i stwierdzili, mamy go XD
Moim zdaniem to nawet powinni robić latem łapanki rowerzystom i sprawdzać, czy rowery nie kradzione, to może by to trochę sytuacje poprawiło bo u mnie na osiedlu jebią z klatek rowery na potęgę.


@ryhu: ale między innymi przez te rutynowe kontrole,brakuje ludzi do zrobienia czegokolwiek sensownego, np. szukania skradzionych rowerów, a same kontrole to parodia skuteczności, nie znalazłem dokładnych danych ile kontroli trzeźwości policja robi rocznie, ale za artykułem Link
Na