Wpis z mikrobloga

Dzisiaj na oddziale covidkowmym pięknie płakał jeden 35 latek, że mógł się zaszczepić, a teraz na High-flow z 70% płuc zajętych. Przeżyje, ale inwalidztwo do końca życia. Nawet mi go nie żal... Chociaż pomagam jak każdemu innemu, po prostu nie jest mi smutno jak z powodu ludzi, którzy zrobili wszystko żeby być zdrowymi czyli byli szczupli, nie palili, nie pili alkoholu w nadmiarze i szczepili się w miarę możliwości.
#koronawirus #polska
  • 120
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Littletiki mam u siebie młodego z zatorowością i 90%zajecia płuc, nieszczepiony - pierwszy raz widzę takie przerażenie w oczach z powodu duszności. Teraz jest już mądrzejszy, niestety za późno
  • Odpowiedz
Nawet nie koduje ich jako zgon na COVID tylko zaznaczam w karcie zgonu, że mieli chorobę zakaźną bo taki jest obowiązek na tej karcie i nie dotyczy on tylko COVIDu tylko wszystkich chorób zakaźnych z ustawy.


@Littletiki ale przy pierwszych falach i przy niezaszczepionych covid leci do systemu ;) tak się robi statystyki właśnie
  • Odpowiedz
% poważnych powikłań po szczepieniu jest tak znikomy, że graniczący z pewnością xD


@Littletiki: tak samo jak zgony wśród dzieci i młodzieży 0-18 lat. Według BASiW w tej grupie wiekowej od 01.01.2020 do teraz zmarło 40 osób. Tyle co nic (0,000067% lub 0,00067‰). Dlaczego zatem mamy ich szczepić?

Mam 30 lat, w tym wieku już trochę więcej, bo 40 osób (0,0001% lub 0,001‰). Nadal nie widzę sensu szczepienia w swojej
  • Odpowiedz
@asd1asd: Ja podobnie, na wykopie czytam jaka to straszna choroba, np ten wpis, w tv to samo, a okazało się ze miałem mocne zmęczenie przez 2-3 dni, brak węchu, lekki kaszel i gorączkę typu 38 stopni. Nawet przy grypie bywało gorzej - bo pamietam jak miałem gorączkę, nos zawalony, ciężko było mówić. A tu? Lajt jak cholera, nadrobiłem sporo seriali i gier przez ten czas. Ale jak se przypomnę ze
  • Odpowiedz
To teraz wyjaśnij tą matematyką czemu przy poprzedniej fali w polsce przy 0 wyszczepieniu mieliśmy 600zgonów/dzień i teraz przy wyszczepieniu 50 5.321438e-314ż mamy 600zgonów/dzień@Tomtomprom: wtedy lockdowny i ograniczenia których teraz w zasadzie nie mamy a jak mamy to udawane i to bez przekonania - zamieniliśmy wiec jeden środek ograniczajacy na drugi
  • Odpowiedz
@Littletiki 3 covidy potwierdzone testami pcr za mną i żaden nie był cięższy niż zwykłą grypa. Rocznik 1986. Wystarczy dbać o siebie. Strasz sobie kolegów, ja się nie szczepie.
  • Odpowiedz
@Littletiki: a tak zapytam całkiem serio - jak sytuacja z ozdrowieńcami w tym wieku? Zdążają się tacy na oddziale?
Dodałem kiedyś post na grupie o covid na fb to zbanowali publikacje :D a ja serio chciałbym po prostu wiedzieć.
  • Odpowiedz