Wpis z mikrobloga

Dzisiaj na oddziale covidkowmym pięknie płakał jeden 35 latek, że mógł się zaszczepić, a teraz na High-flow z 70% płuc zajętych. Przeżyje, ale inwalidztwo do końca życia. Nawet mi go nie żal... Chociaż pomagam jak każdemu innemu, po prostu nie jest mi smutno jak z powodu ludzi, którzy zrobili wszystko żeby być zdrowymi czyli byli szczupli, nie palili, nie pili alkoholu w nadmiarze i szczepili się w miarę możliwości.
#koronawirus #polska
  • 120
  • Odpowiedz
@Littletiki: dzięki, mój wuj padł na zakrzepicę kilka dni po 3 szczepieniu. Kilka godzin wcześniej z nim rozmawiałem, byłem u niego. W karcie wpisane zakrzepica płuca i do piachu. NIkt nie bada czy przypadkiem nie od 3 dawki. Taki to cudowny środek
  • Odpowiedz
@Littletiki: dziwnym trafem w oficjaln NOP rządowym 25 letnia dziewczyna 5 dni po szczepieniu poroniła - powód zakrzep w pępowinie. Dziwne te przypadki chodzą po ludziach akurat kilka dni po przyjęciu szczepionki
  • Odpowiedz
@Tomtomprom: jak masz skuteczność powiedzmy 70-80% przy nowych wariantach na brak ciężkiego przebiegu to przy 100 tys. chorych 30 tys. nawet zaszczepionych może mieć ciężki przebieg prosta matematyka + niezaszczepieni ;)
  • Odpowiedz
@Littletiki: 48 lat 10 dni po szczepieniu

Bóle głowy, pogorszenie stanu
świadomości, w TK
- zakrzepica zatok
żylnych mózgowia z towarzyszącymi
udarami żylnymi, niektóre udary wtórnie
ukrwotocznione, w badaniu
angiograficznym stwierdzono brak
przepływu przez naczynia mózgowe,
komisyjnie orzeczono śmierć mózgu
(Zgon)
  • Odpowiedz
@rad_kop: i na co masz alergię, że nie możesz ;) znam parę takich osób i byli szczepieni w oddziałach alergologi lub w szpitalu, w każdy punkcie jest adrenalina w razie potrzeby.
  • Odpowiedz
@Littletiki:

jak masz skuteczność powiedzmy 70-80% przy nowych wariantach na brak ciężkiego przebiegu to przy 100 tys. chorych 30 tys. nawet zaszczepionych może mieć ciężki przebieg prosta matematyka + niezaszczepieni ;)


To teraz wyjaśnij tą matematyką czemu przy poprzedniej fali w polsce przy 0 wyszczepieniu mieliśmy 600zgonów/dzień i teraz przy wyszczepieniu 50% też mamy 600zgonów/dzień
  • Odpowiedz