Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 140
Graliśmy w #carcassonne do 2 rano, na tym polega odpowiedzialność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przedstawiam największe miasto jakie w tej grze udało mi się (na spółkę) poskładać. Szachy zaczęły się już na samym początku gry, a ostatnia płytka została dołożona na 6 sztuk przed końcem. Emocje jak w tegorocznym finałowym wyścigu F1 - do ostatniego okrążenia. Skończyło się remisem - obaj po 156 punktów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#planszowki #grybezpradu
Jack0wy - Graliśmy w #carcassonne do 2 rano, na tym polega odpowiedzialność ( ͡° ͜ʖ ͡...

źródło: comment_1639896883vdTzkbzgEESohmKAVQq4Xd.jpg

Pobierz
  • 37
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Azunoth: miałem napisać że katedra przecież mnoży x2, aż specjalnie wyskoczyłem z czytaniem instrukcji i okazuje się, że w mieście z katedrą każda płytka miasta i herbu liczy się jako 3pkt zamiast dwóch. nie wiem w takim razie skąd się wzięło u nas mnożenie... W każdym razie gramy x2 i przyjęliśmy że tak samo jak karczmy przy trakcie - nie kumuluje się.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jack0wy: osobiście wolę carcassonne gorączkę złota, jest jeszcze motyw z tipi ( ͡° ͜ʖ ͡°) który na znacząco podbić stawkę, inaczej rozkłada strategię i dystrybucję pionków.
@Jack0wy Jeśli jesteś w stanie się tak wkręcić w granie, to polecam się rozejrzeć za bardziej złożonymi planszówkami. To przenosi emocje na inny poziom. Nie dla każdego, ale masz zadatki ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gapciasty: od 2 do 6 osób, schodzi nam zwykle od godziny do półtorej, w szczycie przy mocniejszym kombinowaniu jak wczoraj - dwie i pół.
@emesc: taki mam plan, muszę jeszcze raz dokladniej przeczytać wszystko od początku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jack0wy ja mam takie pytanie techniczne jeśli chodzi o rzekę, jak z nią gracie?

Bo my najpierw losowaliśmy kafelki i jak się trafiła rzeka to dokładaliśmy jeśli pasowała, jak nie to na bok i albo rzeka była cała albo nie, czasem nie pasowało by jezioro dołożyć

Ale potem gdzieś wyczailiśmy żeby grę zaczynać o układania rzeki i obstawiania ludków na normalnych zasadach a potem po ułożeniu rzeki kontynuować normalnie

Macie jeszcze jakieś
@Jacek_Placek_Na_Oleju najpierw układa się rzekę

Kafelek startowy zamienia się na kafelek ze źródłem i od niego rozpoczyna się rozbudowę pola gry. Kafelki są tasowane, tworzy się z nich osobny zakryty stos. Następnie gracze kolejno dociągają kafelki dodatku i tworzą z nich rzekę. Po dołożeniu kafelka mogą również umieścić na nim swój pionek jak w wersji podstawowej. Przy tworzeniu koryta rzeki należy pamiętać, że nie może się zapętlić. Rzekę zamyka kafelek jeziora. Dopiero