Wpis z mikrobloga

lewaki zajmują się prawami człowieka i wolnościa wyboru,


@TenTypZez: Owszem, nieustannie z wolnością wyboru walcząc. Uzurpują sobie prawo do dyktowania człowiekowi, ile może zapłacić pracownikowi, nakazują człowiekowi przypinać się pasami w jego własnym samochodzie, decydują za niego o tym, czy i gdzie ma się ubezpieczyć.
@Ordo_Publius: Nie, nie i jeszcze raz nie. Mieszasz pojęcia. Faszyzm jest spoko bo Franko, Musolini i w ogóle za Hitlera były niższe podatki. Niestety przez tych wrednych lewaków nie można o tym głośno mówić bo trochę siara.

Zapinanie pasów to oczywisty zamordyzm podszyty komunizmem a takie składki emerytalne to literalny stalinizm, wielki głód i łagry.

Na przyszłość, przed napisaniem komentarza radzę się zapoznać z definicjami!
o co chodzi np. w płacy minimalnej


@TenTypZez: O udobruchanie ludu w celach politycznych.

postrzegasz to jako złe państwo zmuszające dobrego janusza do zaplacenia o 100 zł więcej swojemu pracownikowi?


@TenTypZez: Tak, ponieważ to 100 zł traci część swojej realnej wartości, a ten człowiek nie zarabia dzięki temu realnie więcej, skoro podwyżka nie wynika ze wzrostu rzeczywistej wartości jego pracy.

Pod względem ekonomicznym jest to nonsens, co wyjaśnił prof. Gwiazdowski.
@vrim: i na dowód wklejasz WYWIAD, nie analize czy badanie, w którym założyciel ruchu politycznego opartego na ideach wolno rynkowych krytykuje istnienie płacy minimalnej? No ciekawe jaki on ma w tym interes ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodatkowo przestałem czytać jak przytoczył kraje, gdzie nie ma płacy minimalnej i wymienił jedynie szwajcarie i hong kong, dobrze, że nie wymienił jeszcze luksemburgu i san marino, oraz watykanu. xD

Jestem
i na dowód wklejasz WYWIAD, nie analize czy badanie


@sipcabej: Ale to nie miał być dowód. Przedstawiłem wyjaśnienie w wykonaniu ekonomisty. ¯\_(ツ)_/¯

Dodatkowo przestałem czytać jak przytoczył kraje, gdzie nie ma płacy minimalnej i wymienił jedynie szwajcarie i hong kong, dobrze, że nie wymienił jeszcze luksemburgu i san marino


@sipcabej: I źli Janusze biznesu nie wpędzają tam pracowników w nędzę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Interesujące.
@vrim: No to widać, że twoje pojęcie tematu jest dość powierzchowne. Polecam materiał, jest też część druga, jak to wygląda ze strony ekonomii: https://youtu.be/ygOxC6CAriY

A twój model byłby prawdziwy tylko w tej sytuacji, gdybyśmy wszyscy zarabiali pensję minimalną, byłaby ona idealnie dopasowana do realnej wartości pracy, a rząd podniósłby ją zbyt mocno. Bo chyba nie twierdzisz, że jak grupie najmniej zarabiających podniesiesz pensje o 100 zł, to wszystkie ceny automatycznie wzrastają
Bo chyba nie twierdzisz, że jak grupie najmniej zarabiających podniesiesz pensje o 100 zł, to wszystkie ceny automatycznie wzrastają o 100zł/minimalna?


@TenTypZez: No nie, to nie jest funkcja jednej zmiennej.

Polecam materiał, jest też część druga, jak to wygląda ze strony ekonomii:


@TenTypZez: Ze strony teoretyków keynesizmu i pochodnych.

A twój model byłby prawdziwy tylko w tej sytuacji, gdybyśmy wszyscy zarabiali pensję minimalną, byłaby ona idealnie dopasowana do realnej wartości