Wpis z mikrobloga

Znacie taką tabelkę? Wiecie w ogóle, że istnieje coś takiego jak Zespól AOTMiT ds. aktualizacji Zaleceń Farmakoterapia COVID-19? I dużo ważniejsze pytanie - wasi lekarze to znają? Tutaj wytyczne do leczenia, również ambulatoryjnego - nie dajcie się zbyć.

Choć z drugiej strony bezwartościowe osocze też tu jest...

https://www.aotm.gov.pl/covid-19/

#medycyna #leczenie #covid19 #gruparatowaniapoziomu #lekarz #koronawirus
Nieszkodnik - Znacie taką tabelkę? Wiecie w ogóle, że istnieje coś takiego jak Zespól...

źródło: comment_1639683125en9oRYaswpVUC6C788Qy0m.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
Różowy czy czerwony czy może jeszcze jakiś inny, jeden ch** ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@i-marszi: no nie. Bo czerwony to nie stosować, a różowy to nie stosować rutynowo, czyli można stosować w indywidualnych przypadkach. Więc nie dość, że nie odróżniasz kolorów, to jeszcze czytanie ze zrozumieniem u ciebie szwankuje...
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Pokazałem to znajomemu lekarzowi który od samego początku pracuje z pacjentami chorymi na COVID. Powiedział, że na czerwono zaznaczone są niektóre preparaty które pomagają, a z tych na zielono niektóre działają tylko powinny być podawane wcześniej niż jest to w tej tabelce. Mówi też, że są duże rozbieżności w tym co on i wielu innych lekarzy obserwuje że należy robić, a co każe im robić ministerstwo czy inne "władze".
  • Odpowiedz
  • 0
@Nieszkodnik: To jest ambulatoryjnie? A jak się ma to do leczenia stacjonarnego? Bo śmiem twierdzić, że dużo się nie różni. Czyli to co zostało przez dwa (#!$%@? dwa!!) lata wdrożone do leczenia I reagowania na średnie I ciężkie objawy C19 to heparyna i tlen. Ewentualnie w późniejszym etapie respirator z bonusową jakaś bakteryjną infekcją i krematorium. To straszne.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: nie znałam, nie pracuje już w tym guano, nanana, nic nie widzę, na dachu spokojniej i lepiej się czuję. :)
Polecam ten stan ducha, kto medyk i nie jest zadowolony. Z tego co wpływa/dostaje do ręki od Janusza z firmy krzak.
  • Odpowiedz