Wpis z mikrobloga

Mam drukarde Tevo Tarantula PRO i mam problem z drukowaniem.
Brim mi się nie klei do platformy, jest jakby igła za wysoko, a pierwsza warstwa normalnie sie drukuje.. Często jest tak że igła idąc w miejsce rozpoczęcia wydruku targa za sobą resztki i psuje całość.
Jest opcja że platforma może być krzywa tylko na środku? W sensie niżej niż wszystkie rogi? Próbowałem ją regulować w każdym z rogów i wydaje się być ok, ale ten brim mnie martwi że nie wychodzi na środku

#druk3d
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hipiseek: Igła? Masz na myśli dyszę czy Igłę od czujnika poziomowania? Chociaż jak masz wszystko stockowe to raczej nie masz BL. Zwiększ temperaturę stołu, wyreguluj z offset, dobrze odtłuść stół.
@Varien: To jest troche tak jakby ten brim igła była za wysoko, a dla 1 warstwy dobrze. Wiec temperatura by tu mogła coś zmienić? Regulacje offset w sensie w software? Bo jest tam offset do ustawienia, ale po restarcie widze ze sie jakby nie zapisuje, a autohome ignoruje ustawiony offset na oś Z.
Skoro odnosiłem wrażenie, że platforma jest niżej na środku to myślałem o obniżeniu rogów żeby było równo, ale