Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 144
@Mala_kicia: Było nas jedenaścioro, mieszkaliśmy w jeziorze... na śniadanie matka kroiła wiatr, ojca nie znałem, bo umarł na raka wątroby, kiedy zginął w tragicznym wypadku samochodowym, po samospaleniu się na imieninach u wujka Eugeniusza. Wujka Eugeniusza zabrało NKWD w 59. Nikt nie narzekał.

Wszyscy należeliśmy do hord i łupiliśmy okolicę. Konin, Szczecin i Oslo stały w płomieniach. Bawiliśmy się też na budowach. Czasem kogoś przywaliła zbrojona płyta, a czasem nie. Gdy
@Mala_kicia: Dwa, że pierwsze zadanie to fizyka, a nie matma.


@Kamilo67: Dla ciebie to fizyka, ale kiedyś takie trywialne zagadnienia jak droga/czas/prędkość (w ruchu jednostajnym), masa/objętość/gęstość były powszechne na matematyce.
@mateusza: Dlatego źle uczono, bo matma nie zajmuje się aspektami realistycznymi, matma w takich przypadkach to tylko narzędzie dla ścisłowców, inżynierów. W samym przedmiocie ważniejsze są twierdzenia i ich dowodzenie i zagadnienia bardziej "abstrakcyjne". Jak też kolega wyżej wspomniał, ciężar to siła i nie liczy jej się w kilogramach, więc w zasadzie ciężko to zadanie teraz zrobić, bo nie wiadomo o co dokładnie chodziło. I nie powiedziałbym, że to takie trywialne
ciężar to siła i nie liczy jej się w kilogramach, więc w zasadzie ciężko to zadanie teraz zrobić


Kiedyś się liczyło. https://en.wikipedia.org/wiki/Kilogram-force

zachacza


@Kamilo67: rozumiem, że we wpisie o fizyce i matematyce ortografia też nie obowiązuje?

A tak poważnie: kiedyś ludzie rozumieli, że wszystkie dziedziny nauki są ze sobą powiązane i było to normalne. A prawo Archimedesa to jest szkoła podstawowa, więc w normalnym świecie można by go wymagać na maturze
@mateusza:

A tak poważnie: kiedyś ludzie rozumieli, że wszystkie dziedziny nauki są ze sobą powiązane i było to normalne.


Tylko że w obecnej nauce stawia się na interdyscyplinarność, pracę w zespołach o zróżnicowanych zainteresowaniach i backgroundach, a najbardziej poczytne obecne czasopisma naukowe publikują artykuły z miksem takich nauk jak ekonomia i termodynamika. Swoją wypowiedzią pokazujesz absolutną ignorancję i nieznajomość współczesnych trendów.
@mateusza:

Kiedyś się liczyło. https://en.wikipedia.org/wiki/Kilogram-force


A to nie wiedziałem. Chociaż tutaj nadal jednostką jest "kilogram-siła", a nie zwykłe kilogramy

rozumiem, że we wpisie o fizyce i matematyce ortografia też nie obowiązuje?


Po prostu nie wiedziałem, nie znam się tak dobrze na tym. Jeżeli gdzieś brzmiało, że się wymądrzam to tak nie jest, bo wielu rzeczy sam nie wiem.

A tak poważnie: kiedyś ludzie rozumieli, że wszystkie dziedziny nauki są ze sobą
@mateusza:

Cóż, ja tego nie miałem w szkole w dalszym ciągu i tłumaczono nam to dopiero na studiach. Ale generalnie jak patrzę na to co wysłałeś to trochę dziwne, bo jest tam sporo podpunktów doświadczalnych jak i elektryczności, magnetyzmu - coś, czego w szkole nigdy nie miałem i z osób co znam też nic z tego nie mieli, a co najwyżej filmy na youtube sobie oglądali. Może na rozszerzeniu z fizyki