Wpis z mikrobloga

@Serghio: to albo masz krótką pamięć, albo nie było Cie akurat w tych dniach w Krakowie. Obecnie warunki są wybitnie sprzyjające powstawaniu smogu, natomiast z roku na rok jest coraz lepiej (co też potwierdzają dane).
@Serghio: w dniach, które podobnie jak dzisiaj mocno sprzyjają smogowi. Zimno, bezwietrznie, występująca inwersja temperatury. Dni w których powietrze miało smak (i dane z czujników to potwierdzały) pamiętam wiele, ale najbardziej kilkudniowe okresy (najczęściej styczeń lub luty) w np. roku 2017
Poza tym...ta dzisiejsza wysoka wartość występowała chwilę - w latach ubiegłych takie wartości potrafiły ciągnąć się przez wiele godzin, a nawet dni. Nie ma w tym w sumie nic dziwnego
Pobierz
źródło: comment_1639499621Q0lSzmC8eGKrb46t9mrdud.jpg
@Panas: Najgorsze, że w samym Krakowie jest zakaz palenia paliwami stałymi, a że miasto leży w niecce pomiędzy Wyżyną Krakowsko-Częstochowską, a pogórzem Wielickim to cały syf z ościennych gmin spływa do nas... No i małopolska #!$%@? się długimi okresami bezwietrznymi w zimie :-(
@pepeBAN No pewnie masz racje, mogło być kiedyś gorzej. Natomiast dzisiejszy poranek to moje subiektywne odczucie, czułem taki sam zapach, jak po pożarze i dla mnie osobiście nie było gorszego, co nie znaczy, że w ogóle nie bylo.