Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 529
Ja #!$%@? wizyta na poczcie polskiej musi zawsze kończyć się #!$%@? ? Czekać pół godziny aby kupić znaczek xD ludzie #!$%@? rachunki płacą tutaj z prowizją 5 zł jeszcze rozumiem stare babki ale właśnie jakąś dziewczyna płaciła rachunki xD czemu to gówno komunistyczne nie padło i nadal funkcjonuje. 4 okienka a jedno otwarte #pocztapolska
karol1213 - Ja #!$%@? wizyta na poczcie polskiej musi zawsze kończyć się #!$%@? ? Cze...

źródło: comment_16394079652BVfW8nXh7dwugn4wttISh.jpg

Pobierz
  • 50
@mateusza: Jako listonosz śmigam do dużej ilości starszych osób, które aż boją się tego, że ktoś zmusi ich do posiadania konta. I nie chodzi tutaj o ułomność, czy sam strach przed urządzeniami itp. itd. Ale... pełno osób po prostu nie potrzebuje tego i jest to nie tyle pomocą co utrudnieniem. Już nie mówiąc o tym, że niektórzy nie ogarniają na tyle bankowości/internetów, że można ich łatwo oszukać.

Mam na rejonie p.
Jest pełno starszych osób, co nie mają komputera, nie mają konta w banku. Jakaś inna alternatywa dla nich?


@haosek: Tak, wrzutnia/wpłatomat ewentualnie okienko "dla starych ludzi z kwitkami", zamiast tego molocha przeżerającego państwową kasę, bo nie powiesz mi że kolekcja zniczy, przepisów siostry eutanazji i portfeli z ekoskóry jest potrzebna aby dać babie w okienku kwitek.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@karol1213: do mnie dzisiaj w końcu po miesiącu wedrowek przyszla paczka z chin. 10.45 wydana dl doręczenia, 11 juz awizo xD #!$%@? mowie ide, bo na poczte mam 3 minuty z buta, a nie dosc, ze 1 okienko, stoi jakis ziomek z moldawii i gada po rusku z babka, on nic nie wie(ona sie go pyta przy jakiej ulicy mieszka, a on 'nie wiem' xD potem cos tam mu sie przypomnialo,
@haosek: PRL skonczyl sie 30 lat temu, od ok. 20 lat zaczely upowszechniac sie komputery (amfetamina), od ponad 10 wiekszosc tych rzeczy mozna zrobic na telefonie. Kazde powiatowe UTW organizuje kursy komputerowe. Matematyke zostawiam Tobie.

Przestanmy projektowac swiat dla takich ludzi i zacznijmy traktowac ich jak analfabetow.

Rozumiem, chcec obracania gotowka, ale uslugi... blagam. Ile mozna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@bialegomisa: wysłałam oboje rodziców 60+ na taki kurs (dofinansowany z funduszy UE, więc w sumie wyszedl za darmo) chyba 2x w tygodniu po kilka h, przez ponad miesiąc. Coś tam już umieli, ale zawsze bali się panicznie, że 'coś popsują'.

Super sprawa taki kurs. Prowadzący dostosował wszystko do wieku uczestników. Oswoili się, utrwalili wiedzę, zobaczyli że ich rówieśnicy potrafią korzystać i to wszystko razem dodało im pewności siebie.

Teraz wysyłają mi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mirusmireczek:
Jak dużo wysyłasz, to warto podpisać umowę i mieć jedną zbiorczą fakturę.
Warto też sprawdzić usługę Przesyłka firmowa, cena zbiliżona do zwykłego listu, ale VAT 23% oraz możliwe są rabaty. Jest wersja zwykła i polecona.
Mam na rejonie p. Wandzie, starsza osoba, korzysta z pomocy opiekunki z MOPS'u i dobroci sąsiadów. Jak jej przynoszę emeryturkę, to daje jej nominały jakie chce. Bo jak da babce z MOPS'u parę zł na zakupki to musi mieć drobniej, to samo sąsiadom. Czasami biorę od niej rachunki do opłacenia xD. A jak mnie prosi to przynoszę jakieś rzeczy typu doładowanie do telefonu czy gazety.

I po co taka osoba miałaby zakładać