Wpis z mikrobloga

TL;DR; wpis dla osób, które potrzebują nieco motywacji, by dzisiaj wziąć się w końcu do pracy w programowanie

Ciężko mi się dzisiaj zabrać do pracy... poprogramuje/potowarzyszy mi ktoś dzisiaj ze mną w ramach "FocusMate"?

Właśnie sobie stworzyłem 50-minutowe sloty na:
- 13:45
- 14:45

Słów kilka na temat Focus Mate:

Znalazłem ten serwis jakoś na początku pandemii. W skrócie, autor tego serwisu, kiedyś zauważył, że lepiej mu się pracuje mając partnera do pracy. Kiedyś ludzie spotykali się w jednym pokoju... a dzisiaj ludzie mogą sie zdzwonić online z video. Ty jak i Twój partner do pracy... pracujecie samodzielnie, jednak trick polega na tym, by na początku powiedzieć swojemu partnerowi, co się będzie robić a na koniec powiedzieć, jak poszło.

Niektórzy w trakcie sesji mają włączony mikrofon, inni nie. Część osób nawet podczas takiej pracy udostępnia swój ekran.

TL;DR; Focus Mate pomaga znaleść "Accountability partner'a" do pracy na pojedynczą sesję

Jak teraz sobie zajrzałem w profil to przez prawie 2 lata zrobiłem tam 255 godzinnych sesji. Fajnie będzie zrobić 256-tą z innym programistą ;)

Generalnie, FocusMate ma ficzera "Grup", natomiast jest to prywatny ficzer... i od ponad roku nie umiem się doprosić, by dostać do tego dostęp, by np. stworzyć grupę dla samych programistów.

Dzisiaj natomiast zauważyłem, że jeżeli się zabookuje w kalendarzu sloty... to za pomocą linka "Invite" (ikonka samolotu w prawym górnym rogu), to można wygenerować tam link, który pozwala osobom mającym link zabookować sobie sesje właśnie z Tobą.

Jeżeli, ktoś chciałby się sparować, to zapraszam: https://www.focusmate.com/i/xpvyzkBVxh :)



#programowanie #programujzwykopem #focusmate
  • 4
Swoją drogą, dopóki na focusmate nie powstanie grupa programistyczna... to widziałbym sens, by stworzyć sobie taką własną grupę mikrowo-programistyczną, która pozwalałaby znajdywać partnerów do pracy.