Wpis z mikrobloga

Hurr durr durr szkoda kompletnie nie przygotowała mnie do życia tylko musiałem wkuwać niepotrzebne rzeczy jak biologia, kiedy mogłem uczyć się o podstawach ekonomii.

To opowiedz mi o fotosyntezie coś.

Wykopek: YYY no nie pamiętam już.
Dokładnie tyle samo wyniósłbyś z lekcji ekonomii w szkole
A powiedz próbowałeś sam zainteresować się tematami których ci brakowało w szkole?

Wykopek: Nie bo wolałem grać w CSa

Kurtyna
#nauka #szkola #logikawykopka
  • 6
@alteron: Żeby się chcieć czymś zainteresować, trzeba najpierw wiedzieć, że takie coś istnieje ;)

Poza tym to taki średni kontrprzykład z tą fotosyntezą - podstawy ekonomii dotykają każdego, a fotosynteza kogo? Botaników? No chyba, że musisz dokładnie wiedzieć, dlaczego Twoje kwiatki lubią takie, a nie inne warunki środowiskowe, ale to i tak musisz sobie sam doczytać, bo ja nie mam zielonego pojęcia o różnicy w fotosyntezie między moim aloesem i sansewerią
@alteron: no właśnie nie pamięta bo mu się to tak bardzo przydało jak widać. Jak by się uczył podstaw ekonomii to by zapamiętał bo go to otacza praktycznie cały czas.
@rayr3r: mam 27 lat i jeszcze nie zdążyłem użyć tej mitycznej wiedzy ekonomicznej co mnie tak otacza na codzień. Powiesz mi jak ty wykorzystujesz tą wiedzę na codzień?
via Android
  • 1
@rayr3r nie da się nie być wydymanym przez banki i operatorów płatności bo jesteśmy zmuszeni do korzystania z ich usług, jedyne co możesz próbować przenieść te koszty na kogo innego. Zresztą jak jakaś firma będzie cię chciała wydymać to cię wydyma bo ma armię marketingowców żeby nagonić cię na produkt, oraz drugą armię prawników którzy tak skonstruują umowę ze bez osobistego prawnika i tak nie pojmiesz wszystkich kruczków. Zresztą mało kto celuje