Wpis z mikrobloga

Dużo roboty mam w pracy, więc stwierdziłem, że poczytam sobie o jabłkach i jabłoniach na Wikipedii. Czytam o historii upraw, właściwościach odżywczych itp, aż w końcu trafiam na dział "znaczenie kulturowe"

W mitologii celtyckiej[8] jabłoń miała dawać schronienie duszom zmarłych. W centrum Avalonu w celtyckich zaświatach ma rosnąć jabłoń posiadająca jednocześnie kwiaty i owoce. Zjedzenie jabłka z tej jabłoni miało dawać wieczną młodość i nieśmiertelność. W mitologii greckiej[8] występują natomiast jabłonie rosnące w sadzie nimf Hesperyd rodzące złote jabłka dające nieśmiertelność. Natomiast w chrześcijaństwie[8] jabłko utożsamiane jest z grzechem.


Jakim cudem ta religia jest tak popularna, powiedzcie mi? Jest tak tragicznie denna i depresyjna, że kompletnie nie rozumiem, dlaczego w Chrześcijaństwie samobójstwo jest grzechem.

#chrzescijanstwo #poloniachristiana #jablko #jablonie #jablka #oswiadczenie #coolstory #religia
  • 4
jabłko utożsamiane jest z grzechem


@introligat0r: Jabłko może co najwyżej być kojarzone z grzechem, nawet nie jest jego symbolem poza tym jednym konkretnym kontekstem, a co dopiero mówić o utożsamieniu – złe, grzeszne jabłka? W takim wypadku nie byłby tak powszechne, a przynajmniej uchodziłyby za „gorsze” owoce. A przede wszystkim, o czym wspomniał @​bardzospokojnyczlowiek, w Biblii nie ma mowy o jabłkach, wzięło się ono z Biblii ubogich (Biblia pauperum).

 Inną sprawę