Wpis z mikrobloga

@Tuff: Ale naprawdę szczerze polecam nie poddawać się tej panice i latać, jeśli tylko masz możliwość! Stany otworzyły się na turystów miesiąc temu, trzeba tylko spełnić te kilka warunków i tyle :)
  • Odpowiedz
@Kwasna_Ostryga: Mnie chyba męczy już sama myśl, że nagle mi zamkną kraj, albo że test wyjdzie pozytywny w jedną czy drugą stronę, do tego wszechobecne maseczki, odstępy i cała reszta tych absurdów
  • Odpowiedz
@Kwasna_Ostryga: Fajen widok. W tym roku tylko Europa, ale pinionszki już odłożone i w 2022 robię sobie podróż życia do NY - na bogato, bez żadnego oszczędzania, ze wszystkimi atrakcjami, jakie sobie wypisałem na liście to do. Zawsze marzyłem.
  • Odpowiedz
Ale naprawdę szczerze polecam nie poddawać się tej panice i latać, jeśli tylko masz możliwość!


@Kwasna_Ostryga bardzo chętnie, tylko nie ma gdzie.

Stany otworzyły się na turystów miesiąc temu, trzeba tylko spełnić te kilka warunków i tyle :)


Czyli się nie otworzyły.
  • Odpowiedz
@m0rgi: Tak, na tydzień. Z atrakcji to tak standardowo - Times Square (akurat praktycznie codziennie tam jestem, bo mieszkamy 15 minut metrem od niego i większość głównych punktów znajduje się w jego okolicy, dalej lub bliżej), Rockefeller Center - tu ciekawostka, bo bylam na nagraniu talk show w siedzibie NBC, która znajduje się właśnie w tym budynku :)

Empire States Building - zupełnie nieświadomie zawedrowalismy tam z niebieskim wieczorem w
  • Odpowiedz
@Clermont: I super, bardzo polecam, bo to miasto totalnych kontrastów. Choć sama nie wiem, czy pod tym względem nie przoduje Miami, w ktorym z jednej strony masz piękne plaże, wypasione drapacze chmur, bogatych ludzi z apartamentami na South Beach, a z drugiej totalna patusiarnia, obskurne autobusy, mnóstwo przybyszów z Ameryki Południowej, którzy są głośni i robią syf. W NY aż tak tego nie widać, choć na każdym kroku czuć trawkę
  • Odpowiedz
@Tuff: Maseczki tylko wewnątrz, ale przy wejściu do restauracji trzeba pokazać certyfikat szczepienia i tylko z tym wpuszczają.

Co do reszty to taka ciekawostka - przed wylotem musieliśmy zrobić test i najpierw była informacja, że mamy na to do 3 dni przez wylotem, na tydzień przed Portugalia wprowadziła obowiązkowe testy i okazało się, ze musimy go jednak zrobić 48h przed (mieliśmy przesiadkę w Lizbonie, obowiązywały nas te same zasady przy
  • Odpowiedz
@Kwasna_Ostryga: A jakieś niestandardowe muzea warte polecenia? Na razie wiem, że na 100% chcę zobaczyć MoMA, Metropolitan i ichniejsze Muzeum Historii Naturalnej (i ewentualnie Guggenheim). A poza tym to widzę, że jest sporo takich miejsc z lokalną historią, których opisy jakoś przyciągająco nie brzmią.

I jeszcze jedno pytanie, jeśli można. Jak obecnie z cenami noclegów? Łatwo znaleźć coś w "normalnych" cenach?
  • Odpowiedz
@Clermont: Nie mamy niestety tyle czasu, żeby zwiedzić muzea, chciałam nawet iść na Broadway, ale szkoda mi czasu, wolę pozwiedzać. Ale podobno te, które wymieniłeś, są warte obejrzenia, do tego popatrz sobie na Intrepid Sea, Air and Space Museum - znajduje się tam prawdziwy prom kosmiczny Enterprise, można podejść i go dosłownie dotknąć, maja też Concorde’a i wiele innych. Osobiście nie byłam przed brak czasu, ale brzmi niezle - zwłaszcza
  • Odpowiedz