Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Potrzebowałem wziąć nieduży kredyt, ale po sprawdzeniu oferty banków okazało się, że firma oferująca chwilówki ma dla mnie lepszą ofertą niż bank i wychodzi to korzystniej. Wziąłem to zobowiązanie na 4 miesiące i teraz ktoś mi mówił, że przez to nie będę miał zdolności kredytowej gdy będę chciał wziąć później jakiś kredyt np. za rok. Oczywiście chwilówkę spłaciłem w terminie, ale podobno sam fakt, że w historii w Biku jest chwilówka powoduje, że banki dają odmowę. Czycto prawda? #bik #pozyczki #kredyty #finanse #banki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61b308ae1a841e000b7da050
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 7
@Sl_w_k_1: niestety nie. Citi handlowy z automatu odrzuca wnioski klientów którzy mają zamknięte nawet chwilówki i pozabankówki - bo w ich ocenie ryzyka jest to zły klient, który musi się posiłkować produktami pozabankowymi, bo w banku kredytu nie dostanie. A przynajmniej tak było w trakcie pandemii.
Oczywiście chwilówkę spłaciłem w terminie, ale podobno sam fakt, że w historii w Biku jest chwilówka powoduje, że banki dają odmowę.


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie jest to korzystne, jednak w większości przypadków nie będzie to przyczyną decyzji negatywnej. Możesz usunąć dane o tym zobowiązaniu.
@AnonimoweMirkoWyznania: Cos mi sie nie chce wierzyc, ze firma z chwilowkami ma lepsza oferte niz bank. Czytales dokladnie umowe ? Ostatnio czytalem o tych kredytach w firmach z chwilowkami, gdzie kobieta np stracila dom, za 2 tys pozyczki. Na papierze wszystko wyglada OK, napisz jakie tam masz RRSO, bo to jest calosc, razem z prowizja i marza, ktora potrafi byc duzo wieksza niz sama prowizja.
@cor1sto: możliwe, że w przypadku regularnych spłat chwilówki bardziej sie opłacają, ale jak zapomnisz spłacić jednej raty w terminie, to dowalają z automatu kilkanaście/dziesiąt procent