Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@moll: woreczki foliowe to najgorsze co mozna robic dla żywności (i srodowiska), przekonalwm się o tym jak kiełbe zostawilem w nim i po paru dniach sie rozwinela nowa cywilizacja. Podejrzewam ze brak wentylacji, wilgotnosc ktora nie może uleciec i zarodniki na folii robią swoje.
Najlepiej uzywac papierowych toreb.

A chleb na zakwasie u mnie w domu rodzinnym potrafi kilka dni stac ino lekko sie podsuszy, czasem mama owija w tekstylną "szmatkę"
  • Odpowiedz
Wieczorem w woreczek i do lodówki.


@moll: co? () Chleba generalnie nie powinno się trzymać w lodówce, przez to szybko czerstwieje i staje się paskudny. Worek foliowy to też tak średnio.
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: @ThorPL:

z różnych dostępnych mi opcji ta się najlepiej sprawdza. Obowiązują 2 warunki - chleb musi być absolutnie wystudzony i suchy, a woreczek czysty i serio nic się z chlebem nie dzieje. A własny nie twardnieje, nie czerstwieje zbytnio, więc szkoda mi go mrozić

Mam w planach zakup chlebaka, ale póki tego nie zrobię wolę przechowywać w ten sposób
  • Odpowiedz
@moll: spróbuj owijać po wystudzeniu chleb w 2 ściereczki i chować w suchym, ciemnym miejscu. Jak będzie chlebak to 1 ściereczka. Myślę, że efekt będzie lepszy niż na lodówka, ale mogę się mylić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jak nie wyjdzie, wrócę z reklamacją ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@moll: qrczę, zapomniałem dopisać drobnym drukiem, że po odejściu od monitora reklamacji się nie przyjmuje :P

  • Odpowiedz