Wpis z mikrobloga

@vertex333: chleb jest do wyrzucenia. Nie ma znaczenia, że odkroisz, bo grzybnia est już w środku chleba. Spleśniałego nie wolno jeść, trzeba wyrzucić. Chyba że to ser pleśniowy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@vertex333: chleb do wyrzucenia niestety - niektóre twarde warzywa można ponoć okrajac ale chleb do nich nie należy. Btw może źle go przechowujesz? Taki domowy ładny bochenek jak na zdjęciu tydzień powinien poleżeć ()
  • Odpowiedz
@vertex333: wygląda jak ta niezdrowa pleśń...

Jak przechowujesz chleb?

Ja po wypieczenieu zostawiam w formie na 7 minut, a potem na kolejne 10 wkładam do nadal gorącego piekarnika na kratkę na dosuszanie. Potem wyciągam z kratką i daję mu się doszuszać do końca dnia. Wieczorem w woreczek i do lodówki. Chleb wytrzymuje mi 2 tygodnie i nie czuć nawet pod koniec żeby mocno zczerstwiał.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@vertex333: chlebaczek drewniany albo torba papierowa i ja wtedy w szafie trzymam w kuchni (bo tak na świeżym powietrzu w papierowej jednak stwardnieje) - niektórzy trzymają w lodówce no ale chleb z lodówki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Generalnie chodzi o jakieś suche przewiewne miejsce, chronione przed "otwartą przestrzenią" żeby się z bochenka cegłówka nie zrobiła
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@vertex333: jeszcze jedno! Jak byś miał większą ilość taką, że wiesz że nie zjesz w ciągu paru dni to dobrze jest zamrozić w kawałku chleb - jak zrobisz tak ze świeżym to jest spora szansa że po rozmrożeniu będzie znowu świeżutki (ja polecam rozmrażać jednak w foliowym worku i wyciągnąć go z niego natychmiast jak odtaje)
  • Odpowiedz