Wpis z mikrobloga

Jeszcze Polski Ład nie wszedł a już nie da się żyć będąc singlem w tym kraju xD

Zarobki 7k netto UoP czyli w #!$%@? bo przeciętny polak może o tym pomarzyć pic rel i to wszystko się rozchodzi na zupełnie przeciętne życie

- najem kawalerki 2.5k
- rata leasingu (VW Golf) 1k
- paliwo, myjnie, parkingi etc. 1k
- żarcie z wypadami na miasto 2k
- hobby 500

I #!$%@? forsy nie ma xD

Gdzie wakacje, gdzie oszczędności, gdzie inwestycje?

#polskilad #bekazpisu #pieniadze #polska #ekonomia #praca #zarobki
Pobierz JanRouterTrzeci - Jeszcze Polski Ład nie wszedł a już nie da się żyć będąc singlem w ...
źródło: comment_1639071185j9sTJCkBL3d9iy1yIvBLyY.jpg
  • 21
@JanRouterTrzeci: fakt, zarabiasz 2x tyle niż ludzie w ministerstwach
i fakt, to nie jest dużo gdy się chce żyć normalnie i godnie

ja marzę o pracy za 6k netto u mnie w Warszawie
samochód mam mniejszy i gorszy i nie w leasingu , za to u mnie 2 tysie wynajem (by wyprowadzić się od rodziców ludzie tu mają znacznie gorzej)
- najem kawalerki 2.5k

- rata leasingu (VW Golf) 1k


@JanRouterTrzeci: kawalerka 1.5k albo i taniej, zwlaszcza jak masz samochod to nie ma potrzeby mieszkac w samym centrum, auto jakies uzywane za 15-20k taniej wyjdzie niz leasing

Ale faktem jest, 7k netto to bogactwo nie jest, mimo ze statystycznie niby to są dobre zarobki.
@JanRouterTrzeci: #!$%@? kasę. Ja zarabiam mniej ale udało mi sie odłożyć 110k by 3 lata temu kupić sobie dwupokojowe mieszkanie i teraz mam raty tylko 800zł. Dodatkowo jestem w stanie odłożyć miesięcznie 2k i zainwestować to na giełdzie.
@elena-mary: żeby zarabiać 7k netto na uop to raczej trzeba pracować w dużym mieście typu Warszawa albo Wrocław. Żeby nie tracić połowy życia na dojazdy, trzeba kupić mieszkanie w tych miastach w dobrze skomunikowanych dzielnicach. Żeby kupic takie mieszkanie - malutkie 2 pokoje 40m - trzeba mieć 100k wkładu własnego i kredyt na 20 lat około 2,5k - robiłam ostatnio symulację i tak to wygląda.

Nie wiem gdzie kupiłaś to dwupokojowe
@caslin: we Wrocławiu :D no może nie jest to stolyca ale raczej zalicza się do dużych miast.
Oryginalnie miałam ratę 900zł. Kredyt na 185000. Cały czas nadpłacam po trochu i teraz mam ratę 700zł. Wiadomo, że ceny kiedy kupowałam były sporo niższe więc nie wiem ile teraz by kosztowało takie mieszkanie i rata za nie.

Tylko w przeciwieństwie do autora ja mieszkałam w pokoju za 800zł a do pracy chodziłam pieszo
@elena-mary: to i tak naprawdę zazdroszczę okazji, bo teraz ceny 15k za metr to standard - rozglądałam się za mieszkaniem i okazało się, że sąsiadka sprzedaje bliźniacze do tego co teraz wynajmuję - 40 metrów, 2 pokoje, stary blok z lat 60, mnóstwo emerytów i nastepców Ferdka Kiepskiego. 600k. Kredyt 2500 na 25 lat. No i jeszcze czynsz i liczniki.
Identyczne mieszkanie wynajmuję teraz za 1800 plus liczniki. Co z tego
@elena-mary: Wawa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Aczkolwiek w desperacji zaczełam szukać też do 30km pod i ceny wcale nie są jakieś dużo atrakcyjniejsze, poniżej 8k/metr cieżko nawet w okolicy coś fajnego dostać