Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy mieliście taką sytuację, że zatrudniliście się w danej firmie, ale coś wam nie pasowało i zwolniliście się po tygodniu/miesiącu?

#it #praca #junior #programowanie #rekruter #rekruterzy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61b12292f6a171000ab1d6fc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja nie po miesiącu, a po trzech, ale mój niebieski chyba rekordowo pracował tydzień w jednej firmie. Po dwóch dniach widział, że się tam nie będzie dobrze czuł.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: moj kolega 2 miesiące pracuje i zmienił firmę 9 razy za każdym razem karta paliwowa i auto firmowe, za kazdym razem jedzie do nowej firmy autem z poprzedniej, polecam takie życie bo przyjezdza co tydzien innym autem i nie trzeba sprzątać. Wczoraj jeździliśmy nówka z salonu z 100km przebiegu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Emkacf: rekordowo, hah. Tydzień temu ziomek zmienił firmę zanim zaczął pracować. W tym czasie zrobił 1000km autem firmowym za free, ale warunki i umowa sie nie zgadzaly to zmienił.
  • Odpowiedz
OP: @zGdyniMlodyG @elf_pszeniczny @heinz_dundersztyc @IronHeisenberg1939 @JohnGeorge @cotyotymwiesz
A z jakiego powodu?
Atmosfera jest super, jednak mam wątpliwości co do obranej ścieżki kariery, jestem studentem, więc cieszyłem się, że dostałem szansę w ogóle pracować w szeroko pojętym IT. Po prostu bardziej wolałbym spełniać się w back-endzie niż we front-endzie (obecnie pracuję we frameworku Angular).
Pytanie, czy lepiej przeboleć i zdobywać expa w pracy z Angularem czy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: u mnie technologia to kupa, no c--------a straszna. Tyle ze ja mam prawie 10lat expa i co tydzien 30 ofert na LI, jak jestes juniorem to sie lapie doswiadczenie we wszystkim. Predzej czy pozbiej ten angular moze ci sie przydac nawet jak chcesz isc dalej w backend
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak jesteś studenciakiem to albo robisz to co ci dają i się cieszysz, że możesz nauczyć się czegoś nowego - bo i tak się nauczysz czegoś i będziesz miał praktykę - albo szukaj konkretnie na backendy i zwolnij się z tej roboty jeśli dostałeś nie to na co się pisałeś.
  • Odpowiedz
SamotnaBaba: dwukrotnie
- raz w korpo po 2 miesiącach jeszcze na próbnym, wiedziałem ze nie zostanę i któregoś dnia po skończonej pracy zamknąłem laptopa i po prostu wyszedłem, napisałem maila że nie wrócę a materiały zostawiam na wspólnym dysku, dobijali się do mnie telefonicznie ale nie odebrałem nigdy, kartę dostępu wysłałem pocztą ( ͡° ͜ʖ ͡°) przyczyną że nie wytrzymałem do końca było to że dzień przed prezentacją którą miałem robić dostałem info że ma być po angielsku, co wymagało jej przerobienia xd

- to już na b2b po pierwszym dniu jak zobaczyłem ile jest pracy, podziękowałem następnego dnia rano ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak coś wam nie pasuje to się nawet nie zastanawiajcie tylko spieprzajcie, chyba że boicie się że spotkacie tych ludzi
  • Odpowiedz