Wpis z mikrobloga

Dobra, niedługo święta, chcę mojej mamie kupić telefon. Szukam czegoś do 800-900 złotych co będzie w stanie wytrzymać użytkowanie prawie 50 letniej kobiety niezbyt biegłej w temacie smartfonów. Ważny jest aparat, bateria, płynność, i to by spokojnie 3 lata wytrzymał. Kompletnie ostatnio nie interesowałem się rynkiem smartfonów, nie wiem jak budżeciaki obecnie wyglądają więc proszę was mireczki o radę. Interesowałem się vivo Y70 aczkolwiek kompletnie nie kojarzę tej marki a i cena obecnie 999 zł to trochę sporo jak na moją studencką kieszeń.
#smartfon #telefony #android
  • 8
@asdfghjkl: facebook, aparat, przeglądarka, candy crush, duolingo, gmail. Myślisz że Mamusi to jest różnica czy odpali to na androidzie czy na ios, tym bardziej że tak średnio ogarnia aktualizacje? Kocham ją bardzo jednak trochę mało rozsądne byłoby wyrzucenie 3 koła tylko dla marki w tym wypadku.
@michalxd21: Poczekaj na tego aż będzie za 420 zł:
https://couponsfromchina.com/oukitel-c21-pro-global-4-64gb-coupon-price/

Ja od 2015 chińczyki sprowadzam dla rodziny. W większości były to Xiaomi.
Po recenzjach na YT stwierdzam że to dobry wybór, w porównaniu do obecnych Doogee, i Ulefone.

M.in. kupowałem Redmi Note 7. Niestety po ponad roku mocno spowolnił przez aktualizacje. A MIUI 12 potrzebuje 5GB RAMu do wygodnego działania. Na 3GB ma mocną czkawkę z aplikacjami w tle.
@michalxd21: Tak, mój ojciec i mama mają po 100 kart otwartych w Chromie, aplikacji nie wyłączają, itd.

ALE:
Ja mam od dwóch lat Redmi 7a z 2GB RAM. Początkowo było wspaniale, tylko z każdą wersją MIUI coraz gorzej.
Teraz jak jedną aplikację zminimalizuję, przejdę do następnej, to ta pierwsza aplikacja natychmiast się wyłącza.

Tzn. minimalizuję Chrome, otwieram Youtube, wracam do Chrome - to strona otwarta mi się aktualizuje.
Taka przypadłość telefonu