Wpis z mikrobloga

Dziś kolejny rekord.
Foliarstwo i brak szczepień zabiły dziś prawie 300 osób
Szczepionki uratowały dziś 630 osób
Nie uwzględniając wpływu na dynamikę epidemii i obciążenie służby zdrowia.

Od podania pierwszej dawki szczepionki minął 1 rok i 9 miesięcy
Dziś na całym świecie podano 32 710 000 dawek
Na całym świecie podano już łącznie 8 280 000 000 dawek szczepionki
W Polsce w magazynach zalega 24 275 746 dawek
#zdrowie #ciekawostki #medycyna #koronawykres #koronawirusstatystykadzienna
ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl - Dziś kolejny rekord.
Foliarstwo i brak szczepień z...

źródło: comment_1638958962sql7rBbLfcGYKRscHL1LGF.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Chodzi o infrastrukture umozliwiajaca dostep dla obywatela do okreslonych uslug. Teraz warunkiem dostepu jest zaszczepienie sie, ale w przyszlosci wystarczy podmienic to na inny warunek albo system scoringu spolecznego i bedzie to oznaczalo brak wolnosci jednostki. Zyjemy w dobie Internetu, wiec te warunki moga sie zmieniac nawet codziennie. Ludzie nie beda protestowac, bo beda przyzwyczajeni do aplikacji i skanowania kodow zeby gdzies wejsc. Serce mi peka, ze ludzie urodzeni
  • Odpowiedz
@bord0: dlaczego nie protestujesz przeciwko e-toll który śledzi wszystkich właścicieli pojazdów w polsce a hejtujesz szczepionki które ratują ludzkie życie?

kogo obchodzi szczepionka, problemem jest paszport covidowy


@bord0: jak się wszyscy zaszczepią to paszport covidowy nie jest "problemem" bo mają go wszyscy analogicznie jak
  • Odpowiedz
@Morf: Masz prawo do swojej opinii, jesteś świadomy ryzyka, masz zaufanie do władzy - ja nie mam. Pozwól mi umrzeć po swojemu, nie każ mi przyjmować preparatu, którego producenci zrzekli się odpowiedzialności za efekty uboczne. To co piszesz z PESEL'em to prawda. Już w czasach starożytnych wiedzieli, że w społeczeństwie oddajemy część swojej wolności w zamian za bezpieczeństwo lub chociaż poczucie bezpieczeństwa. Pytanie gdzie jest granica? To nie jest logika
  • Odpowiedz
Mi serce pęka jak widzę jak ludzie w imię "wolności" i "otwierania oczu" zdychają na covida w szpitalach.


@Morf: nie rozumiem, ci umierający ludzie nie zaszczepili się z własnej woli - dlaczego Tobie pęka serce?

Może zajmij się sobą.
  • Odpowiedz
Pozwól mi umrzeć po swojemu


@bord0: jak będziesz siedzieć 24h na dobę w domu i nie dzwonić po karetkę to se zdychaj, problem jest taki że jednak 99% chorych ląduje w szpitalu i tekst "ale płacę na NFZ tak samo jak Ty więc mogę se zdychać w szpitalu" nie jest argumentem. Jak nie masz zapiętych pasów w aucie w czasie wypadku to odszkodowanie z OC jest prawie żadne bo świadomą decyzją sprawiłeś że uszczerbek na zdrowiu jest większy.

W przypadku wirusa jego śmiertelność w skali świata nie jest wysoka, a metodologia gromadzenia danych odnośnie osób zaszczepionych/niezaszczepionych jest
  • Odpowiedz
@bord0: k---a ale ty wiesz że masz już pesel i wszystkie dane - w tym medyczne - są dostępne przez IKP NAWET jeśli go nie zakładałeś?XD co nowego wprowadzi "paszport covidowy" czego rząd jeszcze nie wie?
  • Odpowiedz
@Morf: Po pierwsze, masz radykalne poglądy, wszystko wiesz najlepiej, czyli dyskusja z tobą ma niewielki sens.

Po drugie, nie rżnij głupa, bo rozmawiamy o tej konkretnej szczepionce, a nie o szczepionkach, które uratowały wiele istnień ludzkich i które wszystkie przyjąłem oraz nie mam nic przeciwko nim (zignorowałeś dziwnym trafem argument o tym, że producenci zrzekli się odpowiedzialności za skutki uboczne szczepionki przeciwko Covid-19). Ten preparat to nowość, to nie jest zwyczajna szczepionka. Trzeba było zmienić definicję szczepionki żeby te preparaty się pod nią łapały. Mówiąc o danych mam na myśli dane dotyczące tej konkretnej pandemii, czyli z ostatnich dwóch (niecałych) lat.

Po trzecie, problemem wydają się być dla ciebie pieniądze z twoich podatków. Winny jest zatem system ubezpieczeń społecznych, więc dlaczego nim się nie zająć i nie przebudować na wzór amerykański? Niech każdy płaci sam za siebie. Ja sam jestem zatrudniony na UoP na czas nieokreślony na pięciocyfrową kwotę, więc płacę wszelkie możliwe podatki jakie są do zapłacenia, włącznie z wpadnięciem w drugi próg. Są tacy, którzy szukają optymalizacji podatkowej uciekając w B2B, choć faktycznie są zatrudnieni na etacie albo podszywają się pod badaczy żeby załapać się do IP BOX. Dla mnie pieniądze nie są najważniejszą wartością w życiu i wolę wrócić do domu o 17 i pobawić się z synem zamiast siadać do komputera żeby napisać maila do księgowej albo czytać co tam nowego w podatkach czy na
  • Odpowiedz
@iAmTS: Przyjąłem wszystkie obowiązkowe szczepienia, a nawet więcej, ze względu na operację pod narkozą i wyjazd za granicę. Możesz usunąć odznakę albo poprawić na "szur anty covid-19".
  • Odpowiedz
Winny jest zatem system ubezpieczeń społecznych, więc dlaczego nim się nie zająć i nie przebudować na wzór amerykański? Niech każdy płaci sam za siebie.


@bord0: o tak, spadać do rangi ćwierćczłowieka kiedy zachorujesz, świetny pomysł. Wciągnąć w długi rodzinę, żeby mieć prawo i czas się z nimi pożegnać, gdy zachorujesz na nowotwór.

A prawda jest taka, że jak zachorujesz na ciężki covid i dostaniesz łóżko to tylko dlatego, że miałeś
  • Odpowiedz
Po pierwsze, masz radykalne poglądy, wszystko wiesz najlepiej, czyli dyskusja z tobą ma niewielki sens.


@bord0: nie mam radykalnych poglądów, pokazuje ci po prostu że używasz gównoargumentów i każdy po kolei obalam.

Ten preparat to nowość, to nie jest zwyczajna szczepionka. Trzeba było zmienić definicję szczepionki żeby te preparaty się pod nią
  • Odpowiedz
PS Oskarżasz gościa o ignorowanie argumentu, a sam się w ogóle nie odniosłeś do tego, że promil lekarzy jest przeciwnych szczepieniu, porównywalny z promilem lekarzy-homeopatów.


@TestWielokrotnegoWyboru: Promil lekarzy i dlatego wczoraj ogłosili, że w marcu będą obowiązkowe szczepienia dla lekarzy, nauczycieli i służb mundurowych? Gdyby tylko promil lekarzy się nie zaszczepił, to znaczy że zaszczepionych byłoby ponad 99,9% (nie łapmy się za słówka - niech będzie 99%), więc po co
  • Odpowiedz