Wpis z mikrobloga

Dziś kolejny rekord.
Foliarstwo i brak szczepień zabiły dziś prawie 300 osób
Szczepionki uratowały dziś 630 osób
Nie uwzględniając wpływu na dynamikę epidemii i obciążenie służby zdrowia.

Od podania pierwszej dawki szczepionki minął 1 rok i 9 miesięcy
Dziś na całym świecie podano 32 710 000 dawek
Na całym świecie podano już łącznie 8 280 000 000 dawek szczepionki
W Polsce w magazynach zalega 24 275 746 dawek
#zdrowie #ciekawostki #medycyna #koronawykres #koronawirusstatystykadzienna
Pobierz ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl - Dziś kolejny rekord.
Foliarstwo i brak szczepień z...
źródło: comment_1638958962sql7rBbLfcGYKRscHL1LGF.jpg
  • 63
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Chodzi o infrastrukture umozliwiajaca dostep dla obywatela do okreslonych uslug. Teraz warunkiem dostepu jest zaszczepienie sie, ale w przyszlosci wystarczy podmienic to na inny warunek albo system scoringu spolecznego i bedzie to oznaczalo brak wolnosci jednostki. Zyjemy w dobie Internetu, wiec te warunki moga sie zmieniac nawet codziennie. Ludzie nie beda protestowac, bo beda przyzwyczajeni do aplikacji i skanowania kodow zeby gdzies wejsc. Serce mi peka, ze ludzie urodzeni w
@bord0: dlaczego nie protestujesz przeciwko e-toll który śledzi wszystkich właścicieli pojazdów w polsce a hejtujesz szczepionki które ratują ludzkie życie?

kogo obchodzi szczepionka, problemem jest paszport covidowy


@bord0: jak się wszyscy zaszczepią to paszport covidowy nie jest "problemem" bo mają go wszyscy analogicznie jak teraz dowód osobisty

i cyfrowa tozsamosc.


@bord0: kurde a to wcześniej jej nie było i nie byłeś opisany qrkodem? Ano byłeś, masz nr PESEL.

Chodzi
@Morf: Masz prawo do swojej opinii, jesteś świadomy ryzyka, masz zaufanie do władzy - ja nie mam. Pozwól mi umrzeć po swojemu, nie każ mi przyjmować preparatu, którego producenci zrzekli się odpowiedzialności za efekty uboczne. To co piszesz z PESEL'em to prawda. Już w czasach starożytnych wiedzieli, że w społeczeństwie oddajemy część swojej wolności w zamian za bezpieczeństwo lub chociaż poczucie bezpieczeństwa. Pytanie gdzie jest granica? To nie jest logika binarna,
Pozwól mi umrzeć po swojemu


@bord0: jak będziesz siedzieć 24h na dobę w domu i nie dzwonić po karetkę to se zdychaj, problem jest taki że jednak 99% chorych ląduje w szpitalu i tekst "ale płacę na NFZ tak samo jak Ty więc mogę se zdychać w szpitalu" nie jest argumentem. Jak nie masz zapiętych pasów w aucie w czasie wypadku to odszkodowanie z OC jest prawie żadne bo świadomą decyzją
@Morf: Po pierwsze, masz radykalne poglądy, wszystko wiesz najlepiej, czyli dyskusja z tobą ma niewielki sens.

Po drugie, nie rżnij głupa, bo rozmawiamy o tej konkretnej szczepionce, a nie o szczepionkach, które uratowały wiele istnień ludzkich i które wszystkie przyjąłem oraz nie mam nic przeciwko nim (zignorowałeś dziwnym trafem argument o tym, że producenci zrzekli się odpowiedzialności za skutki uboczne szczepionki przeciwko Covid-19). Ten preparat to nowość, to nie jest zwyczajna
Winny jest zatem system ubezpieczeń społecznych, więc dlaczego nim się nie zająć i nie przebudować na wzór amerykański? Niech każdy płaci sam za siebie.


@bord0: o tak, spadać do rangi ćwierćczłowieka kiedy zachorujesz, świetny pomysł. Wciągnąć w długi rodzinę, żeby mieć prawo i czas się z nimi pożegnać, gdy zachorujesz na nowotwór.

A prawda jest taka, że jak zachorujesz na ciężki covid i dostaniesz łóżko to tylko dlatego, że miałeś szczęście
Po pierwsze, masz radykalne poglądy, wszystko wiesz najlepiej, czyli dyskusja z tobą ma niewielki sens.


@bord0: nie mam radykalnych poglądów, pokazuje ci po prostu że używasz gównoargumentów i każdy po kolei obalam.

Ten preparat to nowość, to nie jest zwyczajna szczepionka. Trzeba było zmienić definicję szczepionki żeby te preparaty się pod nią łapały.


@bord0: Nic nie trzeba było zmieniać. Co to niby jest "zwyczajna szczepionka"? I jaka niby jest definicja
PS Oskarżasz gościa o ignorowanie argumentu, a sam się w ogóle nie odniosłeś do tego, że promil lekarzy jest przeciwnych szczepieniu, porównywalny z promilem lekarzy-homeopatów.


@TestWielokrotnegoWyboru: Promil lekarzy i dlatego wczoraj ogłosili, że w marcu będą obowiązkowe szczepienia dla lekarzy, nauczycieli i służb mundurowych? Gdyby tylko promil lekarzy się nie zaszczepił, to znaczy że zaszczepionych byłoby ponad 99,9% (nie łapmy się za słówka - niech będzie 99%), więc po co obowiązek?