Wpis z mikrobloga

Dziś kolejny rekord.
Foliarstwo i brak szczepień zabiły dziś prawie 300 osób
Szczepionki uratowały dziś 630 osób
Nie uwzględniając wpływu na dynamikę epidemii i obciążenie służby zdrowia.

Od podania pierwszej dawki szczepionki minął 1 rok i 9 miesięcy
Dziś na całym świecie podano 32 710 000 dawek
Na całym świecie podano już łącznie 8 280 000 000 dawek szczepionki
W Polsce w magazynach zalega 24 275 746 dawek
#zdrowie #ciekawostki #medycyna #koronawykres #koronawirusstatystykadzienna
Pobierz ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl - Dziś kolejny rekord.
Foliarstwo i brak szczepień z...
źródło: comment_1638958962sql7rBbLfcGYKRscHL1LGF.jpg
  • 63
a nie uważasz, że skala problemu generowana przez COVID jest nieporównywalnie większa?


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: tzn? masz na to jakieś dane czy pieprzysz głupoty? bo ja znam liczby i to co piszesz nie jest prawdą.

pracwoników placówek medycznych


są, wystarczy porozmawiać z lekarzami, zamiast sobie gdybać xD
@egonszef: w skrócie- co najmniej jedna dawka najpóźniej na 2 tygodnie przed świętami. Po zaszczepianiu ryzyko reinfekcji spadnie kilkukrotnie.

Generalnie im więcej czasu minęło od infekcji i im straszy jesteś tym większy sens ma szczepienie.
Dodatkowo pogoda, bardzo dużo liczba infekcji w otoczeniu, święta i sylwester też powinny tu przemawiać za szczepieniem

W pierwszych miesiącach po szczepieniu ryzyko reinfekcji u zdrowych osób jest stosunkowo małe ale jak jak znajdziesz się w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Nie znam. To jest wielkie uproszczenie, typu "na chłopski rozum", dlatego jest bezsensowne. To tak jakbym napisał, że x procent kierowców odpowiedzialnych za śmiertelne wypadki drogowe jeździ z ABS, a y procent jeździ bez ABS, dlatego ABS uratował tyle i tyle ludzi przed śmiercią. Rozumiesz durnotę takich pseudoobliczeń? Słowo klucz: korelacja.
@Morf: Dyskusja z takimi nieukami jak @bord0 nie ma sensu. Możesz rzucić mu miliard argumentów, dowodów, faktów, a on je poskleja w taki sposób, że wyjdzie mu spisek.
Jakieś oficjalne dane, które przeczą jego teorii spiskowej muszą być sfałszowane, bo właśnie przeczą teorii spiskowej, a ktoś kto takie dane stworzył, na pewno musi być elementem spisku. Takiego wyznawcy teorii spiskowej po prostu nie da się przekonać. Zakrzyczy Cię. Jemu nie chodzi
@GrammarNazi: Jest dokładnie tak jak piszesz. Ty wierzysz we wszelkie oficjalne informacje i dokumenty, ja dopuszczam, że nie muszą być prawdą. Wielokrotnie napisałem, że to kwestia zaufania, nie ukrywam tego. Historia jest naszpikowana spiskami, a natura ludzka się nie zmieniła. Nie rozumiem dlaczego mnie obrażasz i co ma do tego nieuctwo. Nauka, a zaufanie, to dwie różne sprawy. Ja uważam, że w najbliższym czasie (myślę, że maksymalnie w ciągu 20 lat)
@bord0 Teorie spiskowe nie bazują na faktach, tylko na podstawie fałszywych przesłanek tworzą logiczny wniosek. Bazujesz tylko na jakichś domysłach, coś Ci gdzieś się na chłopski rozum spina, bierzesz to za pewnik, potem dodajesz jeden "fakt", który jest nieprawdziwy, bo niczym niepotwierdzony, tylko przyjęty przez Ciebie jako pewnik do drugiego i nagle z tego wychodzi ci wniosek, który potwierdza Twoja teorie. Założenie, że na oficjalnych danych nie można bazować, mimo, że przecież
@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz Ja to już nawet pomijam ich wywody o odbieraniu wolności, bo jest to o tyle niekonsekwentne, że przecież każdy w Polsce ma chociażby numer PESEL, kartę sim w telefonie musisz zarejestrować, wiele szczepień jest obowiązkowych i dla każdego z nas jest to norma i jakoś nie staliśmy się przez to niewolnikami, a teraz szczepionka na covid jakimś cudem (chyba przy pomocy tego czipu od gejtsa) zrobi z ludzi niewolników. Dlatego nazywam