Wpis z mikrobloga

Tak tylko przypominam, że w Polsce obowiązkowe jest 11 szczepień (niektóre kilkudawkowe) przeciw:
- gruźlicy,
- zakażeniom pneumokokowym,
- błonicy,
- krztuścowi,
- polio (poliomyelitis),
- odrze,
- śwince,
- różyczce,
- tężcowi,
- wirusowemu zapaleniu wątroby typu B,
- zakażeniom przeciwko Haemophilus influenzae typu B.

Ile z wyżej wymienionych jest wymagane/weryfikowane aby wykonywać zawód lekarza w Polsce? Wszystkie? Połowa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#koronawirus
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DynPydro: Dlatego należy albo wprowadzić obowiązek szczepienia ze wszystkimi tego konsekwencjami, albo przestać robić ludzi w uja, że szczepionka jest dobrowolna ALE... i pozwolić im żyć normalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To co się dzieje obecnie to jest cyrk, w którym nikt się nie śmieje.
  • Odpowiedz
Gdyby 98% Polaków zaszczepił się przeciw COVID to nie byłoby przecież zadnych akcji typu "aby wejść do kina trzeba okazać certyfikat", bo też by się traktowało wszystkich jako zaszczepionych


@salvador_w_dali: a jest taki obiwiazek? Skoro obowiazkowymi szczeoionkami sie wszyscy szczepia i nie maja z tym problemu to dlaczego ta nie jest obowiazkowa? PRZYPOMINAM ZE NIE JEST. A skoro nie jest to wszelkie dyskryminacje, obostrzenia i wymogi stawiane niezaszczepionym NIEOBOWIAZKOWA szczeoionka
  • Odpowiedz
Gdyby 98% Polaków zaszczepił się przeciw COVID to nie byłoby przecież zadnych akcji typu "aby wejść do kina trzeba okazać certyfikat", bo też by się traktowało wszystkich jako zaszczepionych


@salvador_w_dali: Przeciwko odrze jest mniej niż 93% Polaków zaszczepionych. Oznacza to że musimy wprowadzić restrykcje i paszporty odrowe.
  • Odpowiedz
@Baron_von_Koch: @Baron_von_Koch: Do tego dochodzi fakt, ze co lekarz to opinia. Nie wiem czy kiedys tez tak bylo ale to dla mnie jest niepojete ze idziesz do jednego i mowi Ci diagnoze i sposob leczenia, potem do drugiego i ten mowi Ci ze prawie nie zginales i jak mozna bylo tak robic. Potem trzeci mowi ze w sumie troche racji ma pierwszy albo drugi ale ogolnie on ma
  • Odpowiedz
@DynPydro: Widzę ze szurostwo ci już do reszty mózg wyżarło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie od tych żółtych napisów xD Ostatnio z racji covida antyszczepy poczuły wiatr w żaglach i teraz już dla wszystkich antycovidowcow każda szczepionka jest zła. Wiec jeśli szczepionka na tężec jest przebadana od 100 lat to skąd nagle tyle jej przeciwników?
  • Odpowiedz
@DynPydro: Zapytaj covidowca czy przyjmuje w dorosłym życiu przypominające dawki na tężec, polio, krztusiec i blonice XD większość odpowie ze nie, ale po szczepionkę na covid stoją jako pierwsi XD
Szczepilam się w listopadzie 2019 roku z nieprzymuszonej woli na w/w szczepieni i lekarz zapytał co się stało, albo do czego potrzebuje te szczepienia bo nikt normalnie bezinteresownie się po nie nie zgłaszał XD ale i tak jestem nazwana antyszczepionkowcem
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DynPydro: Nie są obowiązkowe ponieważ poziom wyszczepienia tymi szczepionkami wśród lekarzy jest wystarczajacy.

Gdyby 99% lekarzy było zaszczepionych przeciw covid to obowiązek od marca by się nie pojawił.

Gdyby połowa lekarzy nie szczepiła się przeciw gruźlicy obowiązek szczepienia na gruźlicę by się pojawił.
  • Odpowiedz
Ile z wyżej wymienionych jest wymagane/weryfikowane aby wykonywać zawód lekarza w Polsce?


@DynPydro: A czy trwa obecnie pandemia gruźlicy, odry czy ospy? Myślisz, że jakby trwała i codziennie ludzie trafialiby na intensywne terapie na skutek ww. chorób, to wciąż nikt nie weryfikowałby u lekarzy przyjęcia tych szczepień? To jest pytanie typu "tak"/"nie", możesz tu odpowiedzieć, jak naprawdę uważasz.
  • Odpowiedz
13)wścieklizna;


@gorzki99: wścieklizna nie jest obowiązkowa jeśli nie było zagrożenia zarażenia. Nie szczepi się przeciwko niej profilaktycznie.

Poza tym coś nie tak z tą listą jest bo pneumokoki już są obowiązkowe też.
  • Odpowiedz
Gdyby 98% Polaków zaszczepił się przeciw COVID to nie byłoby przecież zadnych akcji typu "aby wejść do kina trzeba okazać certyfikat", bo też by się traktowało wszystkich jako zaszczepionych


@salvador_w_dali: patrząc na Portugalię to śmiem wątpić.
  • Odpowiedz
wścieklizna nie jest obowiązkowa jeśli nie było zagrożenia zarażenia. Nie szczepi się przeciwko niej profilaktycznie.


@Krupier: To powiedz to tym co ja tam wpisali bo ja tylko zacytowalem
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA 1
z dnia 18 sierpnia
  • Odpowiedz
To powiedz to tym co ja tam wpisali bo ja tylko zacytowalem


@gorzki99: ale co mam powiedzieć? Przecież jest to tam opisane. Nie rozumiem cię.

Ale tak na powaznie. Jak to tak moze byc? Szczepi sie tylko grupy ryzyka a nie wszystkich jak leci? Toz to barbarzynstwo. Teraz widac czasy sie zmienily i chca szczepic wszystkich jak
  • Odpowiedz
Nie rozumiem cię.


@Krupier: Chodzilo mi o to ze w § 2 sa wymienione choroby zakazne ktore podlegaja szczepieniom. Jest ich 14.
Pozniej sa podane warunki kiedy na jakie nalezy szczepic. Tak? W zaden sposob nie zmienia to faktu ze w spisie jest 14 takich chorob wymienionych (a nie 11). To kiedy nalezy szczepic to osobna kwestia.

wiem dlatego ja ich
  • Odpowiedz