Wpis z mikrobloga

Teraz każdy czeka na konferencję obgryzając paznokcie


@Iskaryota: jestem kredyciarzem. Kredyt wziąłem w 2019. Nie obgryzam paznokci. Nawet planowałem je dzisiaj obciąć nożyczkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli RPP podniesie stopy to będę miał wyższą ratę, ale tańsze euro. Jeśli nie podniesie to będę miał niższą ratę, ale droższe euro/dolar, więc inflację. PiS mnie zaszachował i nie mam już dobrego wyjścia spod mata ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
duża większość ludzi rozumie co to stopy procentowe i jak działają. Sporo osób nawet nie zauważa tych minimalnych wzrostów stóp. Jedynie wykopki myślą, że są tacy wyjątkowi bo przeczytali na Wikipedii dwa artykuły
  • Odpowiedz
@Mandarex: tak, tak, zmyślam dla jednego plusa w komentarzu xD Czas pokaże, ile ludzi tak dogłębnie czyta umowy za pół roku, jak jeszcze kilka razy podniosą stopy. Panie, my chcieli dom, kazały podpisać, my podpisali, a tera trza płacić.
  • Odpowiedz
Skąd takie urojenia? Od kilku lat (z 7?) doradca musi poinformować o ryzyku i przedstawić tabelkę, jak wzrośnie rata. I trzeba się pod tym parafować :)

@kasa:Byłeś kiedyś przy podpisywaniu umów? Doradca klepie formułkę, Andrzej z Grażyną połowy nie słuchają, połowy nie zrozumieją. Da Pan to szybko do podpisu bo my się na obiad spieszym.

@F1A2Z3A4: Każdy doradca musi to wytłumaczyć, przy podpisywaniu kredytu tez pracownik banku tłumaczy najważniejsze punkty
  • Odpowiedz
@kasa: Mnie doradca egzaminował z tego co mówił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Akurat ja pojęcie miałem więc luz, ale dla kogoś kto pojęcia nie miał to trochę wiedzy do przyswojenia było. Powiedział, że bez upewnienia się że ogarniam nie złoży wniosku o kredyt ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie spoko ziomek. Stopy, pomostowe, symulacje, prawa, obowiązki. Większość rzeczy była też poruszana przez pracownika banku.
  • Odpowiedz
@ejenes: na tyle osób co znam to jeden przypadek więc wiesz, tak samo jak w rodzinie masz wujka co jest głupi to nie znaczy, że cała Twoja rodzina jest głupia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@adrwas: ciekawe bo w moim przypadku w kwietniu rata kredytu wynosiła 670zł obecnie mam 600zl raty więc i tak ponad 11% mniej. Więc jeżeli twój znajomy rzeczywiście brał kredyt dwa lata temu to początkowe raty miał wyższe niż obecnie.
  • Odpowiedz
@eklektyczny: czyli wszystko zgodnie z planem, ciemny lud kredytuje się pod korek i nawet nie zadaje pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Iskaryota: wszyscy głupi tylko jeden wykopek przechytrzył system xD gdybyś był kiedyś w banku to pewnie byś wiedział, że przy podpisywaniu umowy wszystko jest wyłożone przez pracownika banku (wyżej już kolega dobrze wyjaśnił)
  • Odpowiedz