Wpis z mikrobloga

Nagrałem ostatnio FILM w #pracbaza akurat robiliśmy audyt fabryki produkującej jacuzzi w #chiny .
Jeden z moich widzów napisał w komentarzu pod filmem tak:

Jezu. Jak patrzę na ten brak BHP szczególnie przy pracy z robotem to aż mnie ciarki przechodzą a pracuje programując tego typu maszyny

Nie wiem o co mu chodziło. Jak dla mnie wszystko wszystko dobrze jest w porządku, dobrą robotę robią chłopaki i niech się to trzyma. Co myślice?
#bhpfailure #robotyka #automatyka #tosachiny #bhp
LuckyStrike - Nagrałem ostatnio FILM w #pracbaza akurat robiliśmy audyt fabryki produ...

źródło: comment_1638946797rOK8LlceXprZYHonHh7DCW.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: według europejskich standardów miejsce pracy robota powinno być wygrodzone w taki sposób, by osoba nie mogła wejść w strefę pracy robota bez uruchomienia zatrzymania awaryjnego (poprzez otwarcie bramki w płocie lub wejście w strefę wygrodzoną czujnikiem laserowym). Co więcej zamknięcie takiej strefy powinna osoba przebywająca w niej móc uniemożliwić, np. poprzez założenie kłódki, która zabezpieczy drzwi przed zamknięciem, po to by ktoś nie uruchomił robota w czasie jego konserwacji. Według
  • Odpowiedz
@Szarozielony: Ech, chciałbym aby w Polsce było inaczej, ale u nas też trochę tak jest. Na fabrykach to zależy gdzie, ale nieraz podobnie, na magazynach również (patrz amazon). Na drogach pijani kierowcy, albo tacy co lubią jechać przez miasto 50km/h więcej. Diagnostyka w Polsce mało popularna i rak co roku zbiera ostre żniwo.

Plus jest taki, że jest powoli lepiej. Może koślawo, ale jednak idziemy do przodu.
  • Odpowiedz
tyle że w naszej kulturze takie sytuacje są krytykowane zgodnie z naszą moralnością.


@Szarozielony: jak np. sól drogowa w wędlinach, importowanie śmieci do Polski, płonące wysypiska i największy smog na świecie bo biedaki pała śmieci żeby się ogrzać
  • Odpowiedz
ej a w Chinach nie ma smogu?


@trolljaskiniowy: jest na północy, szczególnie w Pekinie ale to glownie przez industrializację i burze piaskowe a nie ze biedaki pała śmieciami aby się ogrzać. Nimi nie jest tak duży jak w Krakowie albo Wrocławiu. Z polskim smogiem może konkurować tylko ten indyjski napędzany slumsami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: co ty to bierzesz do glowy, w chinach chociaz sie produkuje, na zachodzie otworzyc taka linie produkcyjna to otwieranie parasola w dupie. z jednej strony fajnie ze jest czysciej niz w chinach z drugiej dzakuzi w europie to chyba dziura w ziemi + worek foliowy
  • Odpowiedz
@Szarozielony: Racja są krytykowane, najczęściej jednak już po tym jak już zostaną odkryte. Tak jak pisał @LuckyStrike w Polsce jest trochę taka kultura "cwaniactwa", albo raczej kombinowania. Dzięki czemu w Polsce da się często zrobić rzeczy niemożliwe, ale z drugiej co roku mamy setkę płonących wysypisk i nikt się za to nie zabrał, bo "układy". Jest jakieś przyzwolenie na jazdę o 40 km/h więcej, bo drogowcy źle te znaki ustawili. Podwójna
  • Odpowiedz
Nie wiem o co mu chodziło.


@LuckyStrike: chodziło o to że w Europie szanuje się życie ludzi, a tam jak padnie to padnie, wymienią na nowego, jak padniesz to na Twoje miejsce też w moment jakiegoś polaka znajdą do wrzucania pochwał na portale społecznościowe ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: W Chengdu w sloneczny dzien 3 lata temu nie bylo przez 2 tygodnie mojego pobytu widac slonca w sloneczny, bezchmurny dzien.

Takze ladnie klamczuszkujesz albo zwyczajnie nie masz pojecia o czym mowisz. Ekspertem od smogu nie jestes raczej, podobnie jak w innych dziedzinach.
  • Odpowiedz
@Lukasq: Potrzeba 100 lat. Mamy gen sprzeciwu, alurat to dobrze PiSior ostatnio nazwal. Kazdy Polak ma swoj kodeks w glowie i robi co chce. A wystarczy takich kontrolowac. Policja i urzedy w Polsce maja gen lenistwa i patrzenia przez palce. Samo napisanie prawa nic nie da, jelsi nie ma go kto egzekwowac. Gdzie jakas slizba parkingowa w duzych miastach? Ktora bedzie jezdzic caly dzien i holowac auta? Nie ma i nie
  • Odpowiedz
W Chengdu w sloneczny dzien 3 lata temu nie bylo przez 2 tygodnie mojego pobytu widac slonca w sloneczny, bezchmurny dzien.


@onuceSzatana: pics or stfu. Na wykopie to ja już czytałem że w Pekinie ustawia się specjalne ekrany LCD na których wyświetla się niebieskie niebo bo ludzie w Pekinie nie widzieli niebieskiego nieba na oczy
  • Odpowiedz