Wpis z mikrobloga

@paczelok: jak dla mnie te stare pro odpadaja kompletnie, gruby i ciezki, lipa klawiatura, touchbar doprowadza do szalu, brak magsafe, jedynie usb-c, kompletnie nie przypadl mi do gustu. Nieco ponad rok temu pouzywalem pare dni i poszedl do innego pracownika.

Uzywam aira 2017 i go bardzo lubie ze wzgledu na to ze jest maly i lekki przez co zawsze moge go wziac ze soba, ale wydajnosc moglaby byc lepsza, a przede
  • Odpowiedz
@paczelok: zalezy, bo ludzie twierdza ze w wielu zastosowaniach air z m1 duzo lepszy od starego pro ( ͡° ͜ʖ ͡°) dla mnie wydajnosc to nie priorytet bo komputer mocno obciazany nie bedzie, nawet ten air 2017 jeszcze w miare daje rade. Tak samo jak cena ma drugorzedne znaczenie, a na pewno tylko nowy z fv wchodzi w gre.

Najwazniejsze aby ten komputer mnie nie denerwowal, bo
  • Odpowiedz
@paczelok: Mam jednocześnie 16 pro 2019 i 13 pro na m1.
W wydajności, kulturze pracy, długości pracy na baterii między tymi komputerami jest przepaść i naprawdę trzeba komuś źle życzyć, żeby mu polecać maca z intelem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@brakloginuf: @paczelok: Miałem 16" 2019 i przesiadłem się na Aira z M1, i najgorszemu wrogowi nie poleciłbym 16" z intelem, grzeje się, wentylatory działają non stop, bateria w porywach do 5h, ciągle spadki wydajności.

A Air? Cisza, nawet nie zrobi się ciepły, a przy tym działa płynniej i szybciej niż intel.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brakloginuf: Jeżeli działa lepiej niż Air z M1 (a na pewno tak jest) to na pewno kozak sprzęt.

Na MacBooki z Intelem nie warto patrzyć. Serio, mam z pracy 2019 15" z i9 i działa jak mucha w (gorącej) smole w porównaniu z prywatnym Airem
  • Odpowiedz
@paczelok: przesiadłem się z 2019 pro na 2020 air i pomiędzy nimi jest przepaść na korzyść aira tych laptopów nawet nie można porównywać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie potrafię wymienić ani jednej rzeczy która przemawia na korzyść starego pro, może poza natywnym wsparciem x86 ale 99.9% ludzi nawet nie zauważy bo nie wiedzą o co chodzi
  • Odpowiedz
@mdc: @bruuh: @jmmzon: @grzmot_cebula: @brakloginuf:

żeby nie było na maczkach siedzę już z 10 lat i różne rzeczy widziałem

1. apple jest notorycznie znane z błędów konstrukcyjnych w 1 generacjach sprzętu, rzeczy typu łuszcząca się matryca, przegrzewające GPU, padające układy zasilania na płycie głównej, wiecie o co chodzi,
2. ja sie przesiadłem z late2013 na 2019 i różnica w wydajności jest ogromna, program graficzny do robienia rzaby
paczelok - @mdc: @bruuh: @jmmzon: @grzmot_cebula: @brakloginuf: 

żeby nie było na ...

źródło: comment_1638984126p9WKk33yQRdFD0fdLxM4wp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@paczelok:

1. To taka trochę "druga generacja" po pierwszych m1
2. wiatrak nie wieje praktycznie w ogóle (xcode, garageband - na tym sprawdzałem)
3. Dla mnie personalnie touchbar to była pomyłka i irytacja. W ogóle z tego nie korzystam w pracy
4. Do takich sprzętów dokupuje się apple care i problem z głowy na 3 lata
5. Magsafe już mi 2-3 razy lapka (2015) uratował

Dla mnie osobiście najlepszy mac od
  • Odpowiedz
@paczelok:
1. przeciez macbooki z M1 są na rynku już rok więc co ty #!$%@? o nowej generacji
2. czyli przesiadłeś się ze sprzętu muzealnego na 2 letniego intela... nie masz porównania do M1 więc po co się odzywasz, ja używałem 2018 pro, 2019 pro, 2020 16'' pro i każdy z nich przy M1 działa jak pierwsze androidy z 2009
3. M1 air kosztuje 5,4k z 16GB RAM co jest ceną
  • Odpowiedz
w m1pro musisz z lewej i tyle


@paczelok: nie musisz, bo mozesz ladowac z prawej przez usb c

7. BRAK TOUCHBARA!!! no kompromitacja zupełna, krok w tył o milion lat


@paczelok: dla mnie to jeden z dwoch glownych powodow dla ktorego zamiast pro wolalem aira. A teraz w pro w koncu wywalili to wiec moge myslec ()
  • Odpowiedz