Wpis z mikrobloga

@tadocrostu: kup pancerny pendrive, zapisz tam peper walety i gitara :) Trochę Ci taniej wyjdzie niż portfel sprzętowy.
z drugiej strony... taki gruby hajs, holding na 10 lat i szkoda Ci na sprzętowy? Toż to jak splunąć :)
  • Odpowiedz
@tadocrostu: ja łącze trezor one z electrum bo w electrum można zrobić notatki do każdej transakcji. Nie utworzyłem seeda w electrum tylko podłączam hardware wallet (trezor) wtedy jest bezpiecznie. Nie ma ryzyka że ktoś kto wejdzie w posiadanie komputera, wypłaci BTC z electrum. Nie ma tez ryzyka że jak ktoś przejmie komputer online to sobie wypłaci. Do zrobienia wypłaty zawsze jest potrzebny trezor i kliknięcie na nim 3x.

Kup sobie
  • Odpowiedz
@plaisant: jak już korzystasz z Electrum, to pewnie nie będziesz zmieniał, ale tak dla informacji - Trezor Suite już oferuje etykietowanie transakcji, do każdej sobie możesz napisać notkę, jak włączysz tę opcję, to przy podłączaniu Trezora będzie je automatycznie pobierał z Google Drive.
  • Odpowiedz
@tadocrostu: Wydaj na Trezorka 3 stówki i śpij spokojnie. Jakikolwiek soft w kompie jest narażony na podsłuch lub hack. Sadzę, że bardzo nie warto ryzykować, zwłaszcza żelaznym kapitałem
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer nie ujawniasz im etykiet, bo są lokalnie zapisywane (nie sprawdzę teraz czy to plain text czy jakoś szyfrowane), a nie wysyłane na serwery Trezora. Po co Trezorowy? U mnie to kwestia przyzwyczajenia, bo praktycznie od początku z niego korzystam. Na razie nie czuję, żebym potrzebował jakiś funkcjonalności ponad to, ale moze o czymś nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz