Wpis z mikrobloga

Mam problem z internetem u cioci

Myślę by zwiększyć zasięg operatora GSM i/ew zasięg internetu z routera

Wiem że lipa z legalnością
Operator nie postawi masztu bo się nie opłaca

Najbliższy sąsiad 2km
Najbliższa antena 10km
Odludzie,wieś same lasy łąki
Nie ma kabli
Zasięg na podwórku a w domu internet z modmeu działa tak że wykop 2 minuty się ładuje

Takie coś mamy
https://www.purepc.pl/image/artykul/2018/11/07_zestaw_internetu_domowego_300_z_sieci_plus_bezprzewodowy_lte_0.png

Antena do 800zl
Co polecacie?

#gownowpis #it #play #plus #informatyka #elektronika
#orange #telefony
#informatyka
elozapiekanka - Mam problem z internetem u cioci

Myślę by zwiększyć zasięg operato...

źródło: comment_1638904109eQg3EvHrZ3b97qkf7cRQTG.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elozapiekanka: Zanim cokolwiek będzie kupione, wybrać się z współczesnym telefonem w tej samej sieci co ma być router na dach w miejsce instalacji i porobić speedtesty w godzinach szczytu, bo może się okazać że wszystko zapchane i najlepszy sprzęt nie podoła na zmulone BTSy. Tak puszka ma być szczelna, przewód przeprowadzić przez dławicę kablową, w samej puszce ma być od spodu wywiercony otworek aby to co się przypadkiem skropli sobie
  • Odpowiedz
@dktr: jakim kablem połączyć ten router i modem?
Dławica kablowa?

Wątpię że będzie zapchane
Najbliższy sąsiad nie ma neta i wgl 2km dalej
Nie znam się ale moim zdaniem jakąś antena by zdała test
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: Teraz masz stare idu-odu300 tam lte kat6 2CA. To zabytek na aktualne standardy.
Nie nie rozwali się, mam pełno instalacji outdoor, byle zasilanie było wpięte cały czas to się sam ładnie nagrzeje. gorzej jest latem bo w takiej puszce będzie po 60°C jak nie lepiej, ale działa.
  • Odpowiedz
i mówisz że to ściągnie zasięg do neta na totalnej pustyni. Z drzewami?


@elozapiekanka: Osiągnie tyle co współczesny telefon w tym miejscu. Tylko skrętka, zasilasz przez gigabitowe adaptery paswywnego PoE.
  • Odpowiedz
@dktr: skrętkę w mieszkaniu pod ci podpinam? Pod drugi kabel poe i zasilacz ?

No to słabo bo tam zasieg lipa a chodzi oto żeby zwiększyć zasięg...
Jaki zasilacz ? W zestawie będzie ?
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: tak druga część poe w którą podłączasz zasilacz który masz w zestawie z routerem. Nie istnieje coś takiego jak "zwiększenie zasięgu", masz to najpierw przetestować na współczesnym telefonie w miejscu gdzie będzie ten router - na dachu gdzieś wysoko, im wyżej tym lepiej i masz go tak trzymać aby nie osłaniać ręką anten bo każdy decybel się na takich zadupiach liczy. Bo jak na telefonie będzie lipa to nic
  • Odpowiedz
@dktr: no to co dają mocniejsze anten? Pytałem kiedyś to każdy polecał mi anteny
W czym ten modem jest lepszy? Lepiej zbiera sygnał? Jest tam jeszcze jakaś antena zewnętrzna podłączona
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: Modem to radio, antena to antena. Aktualnie aby dobrze działało LTE trzeba agregować kilka częstotliwości naraz z różnych BTSów które są z innych stron, nowoczesne modemy lte mają złącza na 8 anten na każde pasmo i polaryzację, anteny te mają mały zysk i dookolną charakterystykę kierunkową - i tak ma być, antenka ma zbierać z każdego kierunku. Anteny "zewnętrzne" o których piszesz to się używało dawno temu jak łączyło
  • Odpowiedz